Wpis z mikrobloga

Ale drogo na tym steamie od lat, czasami jakieś promocje na jakieś kilkuletnie gry, a tak to tragedia. Nic dziwnego, że powstało to całe wykupywanie kluczy na g2a, epic games store itp. Gry które na steamie chodzą po 150-250 zł często jestem wstanie kupić w internecie w granicach 40-60 zł, to jest tragedia i jeszcze te złodziejskie 30% zysków od producentów gier. #gry #steam #epicgames
  • 17
Gry które na steamie chodzą po 150-250 zł często jestem wstanie kupić w internecie w granicach 40-60 zł


@Morelo: To kupuj. Jaki problem? Na Epicu nie masz takiej możliwości

jeszcze te złodziejskie 30% zysków od producentów gier


I to jest problem konsumenta w jaki sposób? Koszt robienia biznesu
@drzuo: Inne platformy oferują o wiele mniejszą prowizję chociażby epic games podajże 12% o ile się nie mylę. Nic dziwnego, że część producentów niechętnie chce wystawiać gry na steamie przez tą ich złodziejską politykę
Inne platformy oferują o wiele mniejszą prowizję chociażby epic games podajże 12% o ile się nie mylę.


@Morelo: I jak to wpływa na cenę gry? Srak? Taka sama jest? Bo coś widać że z tych 12% mają ficzurów w tym swoim sklepie mniej niż student w projekcie na zaliczenie
@Morelo: A co ciebie jako końcowego konsumenta obchodzi prowizja? I jakoś tańszych gier na Epicu nie ma, ba podczas promocji letniej firmy wycofywały swoje gry bo im się nie uśmiechało obniżanie ceny przed premierą bo sobie tak Epic #!$%@?ł XD Jak idziesz do sklepu do idziesz tam gdzie masz taniej czy sprawdzasz jakie sklep ma koszty dostaw itp? Bo ja mam na to #!$%@?, interesuje mnie cena towaru
Nic dziwnego, że część producentów niechętnie chce wystawiać gry na steamie przez tą ich złodziejską politykę


@Morelo: *Nic dziwnego że część producentów daje się przekupić. Pisz jak jest
@Morelo: Poza tym Steam ma dużo więcej graczy, mimo 30% prowizji masz większą sprzedaż niż na niszowym Epicu. Jedyny powód dlaczego tam przechodzą to po prostu łapówki od Epica i gwarancje sprzedaży. Epic ma kasę i desperacko chcą się wbić na rynek. Myślisz że jak ugruntują swoją pozycję to to 12% będzie dalej stało tak jak jest? XD
Inne platformy oferują o wiele mniejszą prowizję chociażby epic games podajże 12% o ile się nie mylę.


@Morelo: Discord oferuje 10% i co? i nic. Wydawcy mają gdzieś prowizje bo wolą łapówkę od epica.
@piotrulos: Takie GTA 5 na steamie 130 zł, a w innych sklepach w wersji cyfrowej bez problemu za 50 zł kupisz ogólnie masa innych gier popularnych na steamie potrafi kosztować dość często 2, 3 razy więcej. Dla mnie to jest złodziejstwo.
@Morelo: GTA 5 jest często na promocji na steamie za właśnie te 50 zł.
A wiesz czemu klucze steam są tańsze? Bo valve nie bierze żadnej prowizji podczas generowania kluczy w przeciwieństwie do epica, który na kluczach też kosi 12%.
@Morelo: świetny przykład z tym GTA V. Ja "przepłaciłem" jakieś 80zł, a w zamian za to grałem w dniu premiery podczas gdy ci co przyoszczędzili pobierali grę z serwerów R* z prędkością 50kb/s xd
Takie GTA 5 na steamie 130 zł, a w innych sklepach w wersji cyfrowej bez problemu za 50 zł kupisz ogólnie masa innych gier popularnych na steamie potrafi kosztować dość często 2, 3 razy więcej. Dla mnie to jest złodziejstwo.


@Morelo: No to #!$%@? kupuj tam gdzie taniej XD Przecież to jest największa zaleta Steama że nie musisz u nich kupować jak ci nie pasi
@Morelo: raczej nie zaraz po premierze, bo wszyscy mieli takie prędkości. To właśnie próbuję pokazać, niektórzy wolą zapłacić więcej, a w zamian mieć grę na sprawdzonej platformie gdzie wszystko działa. Nie muszę się potem zastanawiać, czy save'y zapisują się w chmurze, czy gra bez problemu się zaktualizuje (ostatnio na Originie miałem z tym spore problemy), którym klawiszem robi się screenshoty, czy mogę w kilka sekund odpalić znajomemu transmisje, streamować obraz z
@only No u mnie wyglądało to odwrotnie. Pobierałem grę w 2016, 2017 i 2018 na róznych pctach (robilem upgrade) i cały czas z kolegą mieliśmy problem, bo download z serverów Rockstara ograniczał się do 124 kb/s xD (inne miasta, dostawca itd). Kolega który kiedyś przyoszczędził i kupił na steamie pobiera na pełnej prędkości.