Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z mirków programistów próbował kiedyś zrobić sterownik pod windowsa?
Jedyne źródło jakie znalazłem to doc'i od microsoftu które tak w zasadzie do niczego mnie nie prowadzą

Co mam:
Arduino uno + HC-05 (moduł Bluetooth) + Joystick analogowy, podpięte podłączyłem się do HC-05 przez telefon i sprawdzałem komunikację z terminalem. Wysyła to co chce i jak chce więc to działa.

Co potrzebuję:
Sterownik do obsługi tego urządzenia na windowsa. W teorii wydawało mi się to proste biorę ID urządzenia i GUID, szukam próbuję "aportować" to co wysyła do mnie urządzenie a następnie przerabiam te dane tak by nadawały się jako "sygnał" dla myszki.

Przeczytałem dokumenty microsoftu i od KMDF i HID, wziąłem przykładowe sterowniki napisane przez microsoft, w każdym po 10 plików które tak w zasadzie nie są opisane co mają robić, ten projekt który mnie interesuje nie otwiera się w visual studio community 2019 XD mam dostęp do plików więc je sobie przeglądam ale tak w zasadzie nigdzie nie jest napisane po #!$%@? są tam te funkcje co mają robić.

Także w teorii wydawało mi się to proste termin oddania się zbliża a ja nic nie mam ;-;

Wiadomo, że gotowca mi nikt nie da ale może jakieś naprowadzenie, książka artykuł przecież to jest takie małe gówno nie powinno być aż tak skomplikowane?

#programowanie #windows #sterowniki