Wpis z mikrobloga

@gpawelpl wczoraj minął 3 tydzień od kiedy paczka siedzi w WERze, dzisiaj złożyłem spór na PP, bo już się nie opłaca czekać. Ponad miesiąc w dupę a ja ciągle bez telefonu. Czyli bezpośrednio PP angażowałeś, bo bg miało spine?
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: nie kontaktowałem się w ogóle z Banggood, od razu zrobiłem spór na PayPal. Rzeczowo opisałem co i jak, zrobiłem im nawet porównanie wklejając paczkę którą otrzymałem już z bg a która leży od miesiąca w Warszawie. Po godzinie refund.
  • Odpowiedz
@gpawelpl w takim razie zostało mi czekać na refund.
Nie wiem czy to wina samego BG czy PDM, ale już chyba z BG nie skorzystam.
Kojarzysz może jaka jest najlepsza metoda wysyłki na Gearbest?
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: ostatnio zamawiałem kumplowi Redmi Note 7 4GB RAM na Gearbest i bez problemu dostał DHL'em przesyłke, co prawda z 10 dni szła bo utknęła na Węgrzech na kilka dni ale dostał przesyłkę.
  • Odpowiedz
@gpawelpl to mój pierwszy spór na PP i zaczynam się obawiać bo jeszcze żadnej odpowiedzi ani zwrotu pieniędzy. Zastanawiam się, czy nie przekształcić sporu w roszczenie. Zrobiłeś to kiedyś?
  • Odpowiedz
@gpawelpl dzisiaj mija tydzień od złożenia sporu i decyduje się na roszczenie. Po prostu w nim opisales, że BG w kulki leci i przesyłka i tak nie dotrze?
Nie chcę niczego w tym zrypać, bo widziałem, że jak roszczenie nie zostanie pozytywnie rozpatrzone to 'ubezpieczenie' przepada, a jednak tysiąc zlociszy piechotą nie chodzi
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: Zrobiłem roszczenie, na które paypal poprosiło bg o odpowiedź. BG odpowiedziało podając numer przesyłki. Odpisałem że cieszę się że wysłali ale przesyłka nie dotarła. Na dowód zrobiłem im porównanie z przesyłką nadaną dzień temu, kiedy po 2 dniach w WER przesyłka została mi doręczona. Podkreśliłem daty na screenie ze śledzenia obydwu paczek, opisałem. Po dwóch godzinach dostałem info o zwrocie środków dla mnie.
  • Odpowiedz
@gpawelpl PP wymaga ode mnie dostarczenia dokumentów, a wszystko co miałem to im podałem już we wcześniejszch wiadomościach. Co im wysłałeś na tym etapie?
BG odpowiedziało wysyłając nr przesyłki, tak samo jak w Twoim przypadku
  • Odpowiedz