Wpis z mikrobloga

Pewnego dnia wszystko połączy się z Internetem, a pomogą w tym "Biobaterie"

W przyszłości małe urządzenia papierowe i plastikowe będą mogły łączyć się z Internetem na krótki czas, dostarczając informacji o wszystkim, od opieki zdrowotnej po produkty konsumenckie, zanim zostaną wyrzucone. Naukowcy z Binghamton University, State University of New York opracowali mikrobiobaterię, która mogłaby zasilać te jednorazowe czujniki.

Internet przedmiotów jednorazowego użytku jest zjawiskiem, w którym czujniki bezprzewodowe są podłączone do prawie każdego typu urządzenia w celu dostarczania aktualnych informacji przez Internet. Na przykład czujnik może być przymocowany do opakowania żywności w celu monitorowania świeżości żywności w środku.

"Internet przedmiotów jednorazowego użytku (IoDT) jest nowym paradygmatem szybkiej ewolucji bezprzewodowych sieci czujników", powiedział Seokheun Choi, profesor nadzwyczajny inżynierii elektrycznej i komputerowej na Uniwersytecie w Binghamton. "Ta nowatorska technika, skonstruowana w małym, kompaktowym, jednorazowym opakowaniu w niskiej cenie, może połączyć rzeczy tanio, aby funkcjonować tylko przez zaprogramowany okres, a następnie łatwo je wyrzucić".

"Obecne IoDT są w większości zasilane drogimi i niebezpiecznymi dla środowiska bateriami, co ostatecznie prowadzi do znacznego wzrostu kosztów i problemów środowiskowych związanych z ich wprowadzeniem na szeroką skalę", dodał Choi. "Nasza biobateria jest tania, jednorazowego użytku i przyjazna dla środowiska".

Choi jest w trakcie procesu integracji szeregowo połączonych biobaterii z przetwornicą DC-DC.

Artykuł "Biotwórstwo zasilane bakteriami fazy stałej na potrzeby niskoenergetycznego, taniego Internetu przedmiotów jednorazowego użytku" został opublikowany w Journal of Power Sources.

(tłum. z art.)

Link do źródła:
https://www.journals.elsevier.com/journal-of-power-sources
https://techxplore.com/news/2019-06-internet-biobattery.html

#technologia #komputery #nauka #ciekawostki
Pobierz strabcioo - Pewnego dnia wszystko połączy się z Internetem, a pomogą w tym "Biobateri...
źródło: comment_Pk2egcxIrKosYBp4cG9KMWh6HBJlW0vj.jpg
  • 2
@strabcioo:

Świat bardzo poszedł do przodu, coś takiego czyta się jak science-fiction, a to już prawie realny świat...
Aż mam ciarki :-P
Pamiętam jak jeszcze kilkanaście lat temu czytałem powieści SF , gdzie był futurystyczny świat z wieloma przedmiotami codziennego użytku podłączonymi do Sieci.
A tu już, już będziemy mieć to wokół siebie...

Chyba tylko nie powstaną jednorazowe telefony, z papieru czy cienkiego plastiku, z podstawowym ekranem, działające godzinę, dzień czy
@Montago: Ja mam wrażenie że tak samo jak galaktyki oddalają się coraz szybciej tak wszystko inne rośnie wykładniczo :). Strach pomyśleć co będzie następne, biorąc pod uwagę ciągłą potrzebę pozyskiwania energii.