Wpis z mikrobloga

jaki najlepszy konwerter mp3/flac/m4a na ogg, chodzi o to że kumpel ma dekoder z triasu czy tam jury i czyta tylko ogg, najlepiej darmowy, zgrał sobie pliki z płyt do formatu flac, ale coś gada że w telewizorze ma lepsze głośniki, to chce z tego format ogg, konwersja online nie wchodzi w grę, bo gość nie ma internetu, nie wiem jak to tagować
#mp3 #ogg #pytanie #konwersjaaudio
  • 8
  • Odpowiedz
@rukh: znalazłem też w vlc, tylko trzeba pojedynczo i każdemu plikowi nadać ręcznie rozszerzenie .ogg, a bardziej na "hurtowej" konwersji by mi zależało, czyli zaznaczam powiedzmy z 40 plików .mp3 i niech mi zrobi z tego .ogg, sprawdzę ten foobar, dzięki
  • Odpowiedz
@nightrain: Polecam 160 kbps, albo troszkę więcej, 192 kbps, ustawić przy konwersji. Nie za mało, nie za dużo. A różnic jakości raczej nie usłyszy nawet na dobrym sprzęcie. Duża różnica wagi plików, oszczędzi nawet 50% pamięci.

Pod spodem spektogram z programu Foobar2000. Okna tam można dostosować za pomocą Layout Editing Mode.
rukh - @nightrain: Polecam 160 kbps, albo troszkę więcej, 192 kbps, ustawić przy konw...

źródło: comment_oo2MHMbqg1twRvkIhVl8OeFp6dUyMiMM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rukh: większość mp3 jakie mam to 320, zgrywane z audio cd cdexem, nawet mógłbym w sumie zgrać to jeszcze raz na FLAC, albo Wave, chociaż nie wiem czy obsługuje ten jego telewizor wave, flac obsługuje, ale co za dziwne rzeczy, że "nie widzi" mp3, to chyba najpopularniejszy format, to ja nie wiem, dzięki jeszcze raz
  • Odpowiedz
@nightrain: Konwersja z MP3 na FLAC nie ma sensu. Jakość się nie polepszy a plik będzie ważył 3x więcej.
Najlepiej wszystko bezpośrednio konwertować z oryginalnego pliku FLAC.
Jeśli plik FLAC wygląda jak ucięty z górnych częstotliwości plik, to jest to zepsuty FLAC zgrany kiedyś ze słabszych jakościowo plików. Spektogram się do tego najlepiej nadaje, do rozpoznawania jakości.

Można jednak konwertować 320 kbps MP3 na 160 kbps OGG. Nie jest to
  • Odpowiedz
@rukh: no wiem, flaki to bezstratny format i o ile flac do mp3 to spoko, a mp3 do flac to już nie bardzo, można chyba cd bezpośrednio do ogg, nie mam mp3 z YT, tak jak pisałem, 3/4 to sam zrobiłem z płyt, jest jeszcze format .mpc czyli Musepack, chyba lepszy od mp3
  • Odpowiedz