Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakaś statystkę klientów apla, ile ich komputerów ma zastosowanie biznesowe? Chodzi o to czy da się obronić tezę że "ten komp jest drogi ale firma kupi 50 z upustem i będzie zadowolona lub jacyś prywatni programiści" czy raczej znaczna większość to łupienie zwykłego użytkownika?
#apple #ios #mac #pytanie #komputery #ekonomia
  • 19
  • Odpowiedz
@AdrianV91: co? XD zalezy jakie kompy patrzysz. Dla zwyklego usera na chate jeszcze rok temu miales maca mini za 2200pln teraz jest drozej ale tez w standardzie dostajesz duzo wiecej. Z pakietem biurowym i systemem. Elegancki, maly cichy. Dla kogos kto chcial AIO byl iMac 21”. Rowniez jeden z tańszych.

Dla power usera masz maca pro w tej chwili i znajdz mi peceta z 28rdzeniowym prockiem i 4 podwojnymi slotami na grafike za 5k$.

Dla mobilnych laptopow:
Za 6,5k masz najtanszego macbooka pro, caly metalowy, 1,4kg, caly dzien na baterii, troszke taniej ale z gorsza bateria i bez pakietu biurowego masz della inspirona 7000, XPSy w
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: trochę fanboyem zalatuje twój wpis ale chodziło mi o statystyki klientów, to że komponenty są o wiele droższe to oczywiste po za tym chyba się mylisz pisząc o $5K za ten komp
Trudno obecnie stwierdzić, ile może kosztować najpotężniejszy zestaw z 28-rdzeniowym Xeonem, dwoma Radeonami Pro Vega II Duo i 1,5 TB pamięci RAM. Nie zdziwimy się jednak, jeśli cena ustalona przez Apple przekroczy granicę 35 tys. dolarów.
  • Odpowiedz
@AdrianV91: zwykly uzytkownik na pewno tego nie kupi bo jest to zbyt wysoki pulap cenowy nawet dla bogatych. Skoro nie zwykly uzytkownik to zostaja tylko firmy, skoro apple wypuscilo tego maca to popyt na ten sprzet bedzie, od analiz rynku maja tam pewnie kilkaset osob
  • Odpowiedz
@AdrianV91: Powiem tak, większość programistów jakich znam nawet jak nie musi mieć appla to często kupi nawet na własny użytek. Jeżeli dało mu się popracować raz. W poprzedniej robocie prawie każdy miał maka, nawet jak nie musiał.
IOS developer musi mieć maca reszta kupuje bo widzi wygodę linuxa z przystępnością windowsa, cena jest zawyżona i to jasne. Apple nie kryje się z tym że prawie 50% ceny to czysty zarobek
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: Dokladnie tak, nalezy sobie uswiadomic ze wykop to maly odsetek spoleczenstwa i te wszystkie smieszki nie maja przelozenia na rzeczywistosc, gdziekolwiek nie pracowalem zawsze 90% sprzetu to byly macki, ewentualnie chlopaki z backendu uzywali thinkpadow ale to rzadko
  • Odpowiedz
@remev: Mi się zdaje że na wykopie każdy myśli że komputer to musi odpalić gierki i starczyć na dwie generacje konsol.
Otóż nie jak firma kupuje sprzęt dla pracownika to kupuje go na 3-4 lata i jest to kosztem dla niej który się zwraca dość szybko.
No ale mama nie kupi im kompa za 15k na którym nie można pograć w gierki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: Nie ma co sie klocic, pamietaj ze srednia tutaj to z 17 lat, dzieciaki nawet nie wiedza co to stacje robocze. Plus duza hipokryzja zobacz jak chwala samsungi ktore sa w tej samej cenie co iphone.

To samo jest z ultrabookami. Ostatnio sie rozgladalem. x1 carbon, dell xps, wszystko po 8 koła, gdzie mac za 5k przez optymalizacje pewnie by szedl z nimi leb w leb, ale wiadomo hehe
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: co do telefonow to pewnie bym i poszedl w te tansze androidy ale zbyt zalezy mi na prywatnosci, brak systematycznych aktualek bezpieczenstwa, w net leci nawet kiedy odblokowujesz telefon albo zawartosc schowka, do tego android sam w sobie jako system nigdy nie przegoni ios w optymalizacji, a no i nie wiem czy jakikolwiek andek oferuje ten poziom szyfrowania sprzetowego i pewnosci ze jak ktos ci #!$%@? telefonik to moze
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: Ale wiesz jak mialem 17 lat to tez sie liczyla zmiana ikonek tapetek itp :) To normalne i z czasem sie wyrasta.

Widac to dobrze po jutuberach, wiekszosc cisnie po ios mimo tego uzywaja ich na codzien i nie maja zamiaru zmieniac ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byl taki jeden ktory zajmowal sie wychwalaniem appla, suby przestaly rosnac to teraz zmienil target i apple cisnie. Ofkors
  • Odpowiedz
@AdrianV91: Więcej 1,5TB RAM to ok 90K PLN.
Ale mnie ciekawi po co komuś 1,5TB pamięci RAM w desktopie i to jeszcze maku. Do tego używa się farm renderujących z setkami CPU lub GPU a nie PC. Wątpię nawet że jakaś scena odpali na tak "słabym" [tylko 4 GPU i jeden procek] sprzęcie jeśli zajmie z 800GB.
  • Odpowiedz
Wiadomo mogłeś Xiaomi gowno book 300 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy androidziarz tak mówi a potem najwyżej zmienia tapetę i dzwonek, w szaleństwie czcionkę systemu na gowno jakieś.


@kiedysjuzmialemtukonto:
A masz w ogóle maca i androida? Bo devowie jak ja, którzy mają oba z firmy, mają prywatnie #!$%@? na Maca.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Na codzień służbowy iphone i prywatny też. Jestem iOS dev. Przez kilkanaście lat miałem androidy. Teraz gdyby nie to że robię mobilki pewnie bym się zastanawiał nad Androidem prywatnym.
No ale w jednej z firm miałem tak że ludzie brali maki do domu i traktowali je jako w pół własne ba sprzedawali swoje lenovo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: za to każdy iphoniarz mówi, o ja ale zajebiście nie mam dymków chatu (jakby nie można było tego wyłączyć), podzielności ekranu też nie mam, zajebiście. Nie mogę oglądać czegoś na yt i przeglądać neta/pisać na messengerze. Nawet nie mogę ładować telefonu i oglądać bez przejściówki albo słuchawek bt, ale #!$%@? przynajmniej nie dostane raka i nie zniszcze baterii. XD Żeby nie było sam mam iphone X.
  • Odpowiedz
@koldinho: XD o tak dymki tak bardzo mi są potrzebne. Słuchawek bluetooth używałem zanim jeszcze miałem iphone do meizu m1 note. Także nie wiem o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do podziału ekranu to myśle że to kiedyś wejdzie ale tak faktycznie to największy minus z tego co napisałeś.
  • Odpowiedz
@kiedysjuzmialemtukonto: wejdzie w ios 16 jako przełomowe rozwiązanie, spokojnie. No tak dymki są useless, dlatego całe szczęście, że nie można wybrać samemu czy chce się je mieć czy nie, a słuchawki bt to ściek, superluxy za 150zł zjedzą je i wysrają.
  • Odpowiedz