Wpis z mikrobloga

Zamierzam w tym roku spróbować pobiwakować, nic hardkorowego (3 dni, jak coś nie tak to zwijam się do domu). Jaki namiot warto kupić (lub ewentualnie na co zwrócić uwagę przy zakupie). 2 dorosłe osoby + dziecko + pies. Szukałem w google, ale większość stron to porady ze sklepów, raczej nieobiektywne.
#namiot #biwakowanie #survival
  • 9
@Langus: Byłeś już w Decathlonie? To zawsze bardzo dobra opcja - jakość spoko, rozwiązania sensowne, cena niska i podejście gwarancyjne bardzo proklienckie.
Polecam stosować się do zasady brania namiotu na ilość osób + 1. Jeśli dwie osoby + dziecko i pies, to rozglądaj się za czteroosobowymi.

Niestety tu kończy się moja wiedza o namiotach, bo ja preferuję jednak inne formy spania w lesie ;)
na start decathlon jest spoko. Nie wiem czy wszedzie, ale u nas maja wystawione namioty przez sezon. Stoja tam w deszcz i slonce na zewnatrz budynku. Mozna sobie poogladac jak te warunki maja wplyw na namiot.
Mam 4ke dla rodziny i dwojke od paru lat i dalej bedziemy z nich korzystac w tym roku, wiec sa trwale.
@Langus jeżeli nie jedziesz w Himalaje i nie będziesz spał ze 3 tygodnie. To polecam. Ja spałem w nim w dwóch dużych burzach i nic się nie działo. Jak się nieznacznie polecam decatlon
@Afrati: @ssid: @MacDeez: a na co zwrócić uwagę przy wyborze namiotu? Gdzieś czytałem że duży plus do dwa wejścia, aby łatwo przewietrzyć namiot i jakaś dodatkowa ochrona na wierz namiotu, aby się mocno nie nagrzewał na słońcu.
@Langus: jak jest slonce to namiot sie bardzo nagrzewa. Latem juz od 4ej zaczyna byc slonce. o 6ej potrafi juz byc tak goraco, ze w zamknietym nie da sie spac. Jest pare patentow: albo masz otwierane wejscia z dwoch stron i wtedy jest przeplyw powietrza, albo pojawila sie opcja kupienia namiotu z wyczernionym wnetrzem. Nie posiadam wyczernionego namiotu, ale dwojke mam otwierana po bokach, z dodatkowa moskitiera: wtedy jest ruch powietrza
@Langus: Decatlon ma serie fresh&black która daje radę. Jest ciemno w dzień a co do nagrzewania to znowu lepiej z rozchylanymi dzwiami bo i tak namiot się nagrzeje. cudów nie ma. Znajomym poleciłem właśnie fresh i black i są zadowoleni. byłem w nim i jest spoko i jak będę kupował następny to biere :P