Wpis z mikrobloga

@Paayor: wpisują 450 ml więc też tak licz.
Może kwestia wkłucia się i ustawienia igły? Ja nie odczuwałem żadnych niemiłych efektów, ale za każdym razem może być inaczej.
@Paayor: RCKIK na Saskiej w Warszawie? Jeśli tak to tam się pobiera płytki z osoczem co w przeliczeniu na krew pełną daje 570ml.
Teraz na Saskiej mają fajne separatory, które bardzo delikatnie i płynnie pobierają i zwracają krew w porównaniu do starszych maszyn. Jeszcze 2-3 lata temu mieli taki sprzęt, że podczas zwrotu było uczucie rozpychanej żyły. A jak spadało ciśnienie poboru to było czuć wysysanie krwi z żyły. Okropieństwo.
@bad_cyclist Jeśli pobierają plytki z osoczem to w Pz wpisują 600ml. (Na maszynie Trima)

@Paayor ustawienia ciśnienia poboru i zwrotu musiały by być przesterowane. Ja zawsze oddaje z lekko zaciśniętą opaską i wtedy lepsze parametry mam ale też ciśnienie zawsze przed samym oddaniem 120/80 rzadko inne
@White-Raven: hmm... byłem tak pewny, że dałbym sobie rękę uciąć i co? teraz bym jej nie miał. Nie mam przy sobie książeczki, ale sprawdzę żeby już więcej nie wprowadzać legitnych mirków w błąd.
@Akman: nie wiem 1raz, ale może ja po prostu przeczulony jestem na punkcie swojego dziala, bo trenuje na codzien i poznaje różne reakcje w mięśniach.
@bad_cyclist: tak, na saskiej. Pobieranie wlasnie normalnie, oddawanie takie nieprzyjemne, ale może kwestia przyzwyczajenia
@Pociongowy: jak spytalem o książeczkę to powiedzieli, ze nie wydają już. Będę musial sam zliczac, a to 4donacja w tym 1 raz płytki. Pobór ustawiony mialem na 110, zwrot na
Pobierz Paayor - @Akman: nie wiem 1raz, ale może ja po prostu przeczulony jestem na punkcie s...
źródło: comment_73PKXTyrB5fJrViPnB0lU2vpXVfZjMR9.jpg
@Paayor: Jeśli odczuwasz dyskomfort przy powrocie krwi to musiały Ci się panie źle wbić w żyłę. Zdarza się, kiedyś mi się tak wbiły że przy którymś powrocie igła wyskoczyła przez ciśnienie.
Jak wszystko jest prawidłowo to nawet lubię to uczucie jak wraca sobie taka schłodzona krew, zaczyna mi pływać bo ciele, mrowienie w ustach itp, fajna sprawa. #rckikboners #plytkiboners
@Paayor Amicusy tak mają.. dlatego też na Trime się przestawiłem i jest lepiej.
Jak to książeczek nie wystawiają? Jest czerwiec dopiero chyba że zmienili sposób zapisywania donacji. Po 3 dotacjach powinni założyć Ci normalna książeczkę na te następne. Jak nie wydadzą to za każdym razem pros o podsumowanie twoich donacji A że recznie licza no to może nie będzie im się chciało przepychac.
@Przemczak nie wiedziałem. Ja na ksiazeczkach jadę A i nikogo w rckik w Pz nie widziałem z kartami jeszcze...ale jakieś czytniki do czytania dowodów są więc może i karty zczytują nimi... No fajno