Wpis z mikrobloga

Po prostu #!$%@? nie wierzę w to co się #!$%@?. Żyjemy w pokoleniu chorym na depresję, w #!$%@? ludzi się zabija w tym patologicznym kraju. Pełno młodych mężczyzn ma problemy z relacjami damsko-męskimi, co tylko dodatkowo ich pogrąża. Jesteśmy wrzuceni w zacofany, komunistyczny system edukacji, który nie ma żadnego sensu, zabija pasję, poniża, indukuje problemy psychiczne. Później taki pracodawca dobrze wie, że te studia #!$%@? znaczą, no ale papierek musi być przecież, jak to tak bez? Tak więc w rzeczywistości nie mamy wyboru i musimy iść na studia, a za teksty w stylu "nikt ci nie każe" plułbym ludziom w twarz. Chciałbym, żeby kolejne pokolenia to zobaczyły i zbojkotowały te gówno-studia, ale nie ma na to szans oczywiście. Rynek pracy to też dno. Zarobki marne, nie starczy na przyzwoite życie. Nie zrealizujesz pasji, marzeń. Zakup #!$%@? #!$%@? motocykla za 15k jest nierealny, bo ledwo można uzbierać, a później się go nie utrzyma, będą problemy z garażowaniem itd. I to tylko tak przykładowo, bo tak jest ze wszystkim. Większość kasy #!$%@? się na jedzenie i mieszkanie, z każdego miesiąca zostają grosze, które też się #!$%@?, bo trzeba kupić nowe buty zimowe, nową kurtkę albo wydać na inny nieplanowany zakup (o lekach i wizytach u lekarza nawet nie chcę gadać). Jeśli chcesz kupić cokolwiek poważniejszego musisz uwiązać się kredytem i przez kolejne 30 lat #!$%@?ć jak pies. Do tego zanosi się na to, że na starość nawet nie będzie dla nas pieniędzy na podstawowe potrzeby. Nie wiem po co w to wszystko brnąć.
#przegryw
  • 33
  • Odpowiedz
@KubekMleka ja kiblowałem w średniej przez zmianę szkoły, studia rzuciłem na 5 semestrze, a teraz robię to, co lubię i mam z tego fajny hajs. Wszystko to zaczęło się w sumie kręcić od wyjazdu za granicę na magazyn. ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
@KubekMleka To polska w pigułce. Od dziecka jesteś tyrany jak szmata, jak kolejny trybik w silniku, z godnym zarobkiem to powodzenia, wszystko na kredyt albo praca za granicą z żoną, która w czasie twoich wyjazdów będzie cię zdradzać. A jak już uzbierasz z taką na dom, to po spłodzeniu bachora zerwie z tobą i będzie cię #!$%@?ć na alimenty. Nie, nie naczytałem się za dużo wykopu, mogę nawet wyliczyć matematycznie szansę
  • Odpowiedz
@KubekMleka Pełno młodych mężczyzn ma problemy z relacjami damsko-męskimi - co to w ogóle są przegrancze #!$%@?, co się z wami dzieje ludzie, serio obudźcie się z letargu, nie ma żadnego problemu relacji, po prostu kobiety stanęły na nogi i mają większe wymagania, ale to też oznacza że wymagają więcej od siebie. Chcecie się użalać nad sobą bo kobietom nie przynosi już spełnienia gotowanie wam obiadów i rodzenie dzieci? Bo musicie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gansevudei: obecnie kobiety mają wymagania wywalone w kosmos a same nie dają nic od siebie. A już im ładniejsza tym bardziej arogancka i zarozumiała. W głowach wam się popieprzyło od nadmiaru atencji. Ofc nie mam na myśli ciebie tylko większość tych "silnych,wyzwolonych i niezależnych"
  • Odpowiedz
@KubekMleka: I tu już na wstępnie popełniasz kardynalny błąd - jeśli znasz angielski i jesteś wystarczająco zdeterminowany to wszędzie sobie poradzisz na tyle, aby rozpocząć tzw. „godne życie” ..

Pierwszym problemem jest wyjście z tzw. „strefy komfortu” w której żyjesz za dobrze, żeby umrzeć, ale nie na tyle dobrze, żeby być zwyczajnie zadowolonym —> po prostu utknąłeś gdzieś pomiędzy ..

Drugim zaś i moim zdaniem najważniejszym problemem jest szeroko pojętą „ambicja” —> nie będziesz przecież wykonywał prostych prac, które może wykonywać praktycznie każdy zwyczajnie ogarnięty obywatel, prawda
  • Odpowiedz
  • 0
Przykre, ale prawdziwe, rosnąca inflacja i brak wsparcia dla młodych (w szczególności singli).
  • Odpowiedz