Wpis z mikrobloga

Po prostu #!$%@? nie wierzę w to co się #!$%@?. Żyjemy w pokoleniu chorym na depresję, w #!$%@? ludzi się zabija w tym patologicznym kraju. Pełno młodych mężczyzn ma problemy z relacjami damsko-męskimi, co tylko dodatkowo ich pogrąża. Jesteśmy wrzuceni w zacofany, komunistyczny system edukacji, który nie ma żadnego sensu, zabija pasję, poniża, indukuje problemy psychiczne. Później taki pracodawca dobrze wie, że te studia #!$%@? znaczą, no ale papierek musi być przecież, jak to tak bez? Tak więc w rzeczywistości nie mamy wyboru i musimy iść na studia, a za teksty w stylu "nikt ci nie każe" plułbym ludziom w twarz. Chciałbym, żeby kolejne pokolenia to zobaczyły i zbojkotowały te gówno-studia, ale nie ma na to szans oczywiście. Rynek pracy to też dno. Zarobki marne, nie starczy na przyzwoite życie. Nie zrealizujesz pasji, marzeń. Zakup #!$%@? #!$%@? motocykla za 15k jest nierealny, bo ledwo można uzbierać, a później się go nie utrzyma, będą problemy z garażowaniem itd. I to tylko tak przykładowo, bo tak jest ze wszystkim. Większość kasy #!$%@? się na jedzenie i mieszkanie, z każdego miesiąca zostają grosze, które też się #!$%@?, bo trzeba kupić nowe buty zimowe, nową kurtkę albo wydać na inny nieplanowany zakup (o lekach i wizytach u lekarza nawet nie chcę gadać). Jeśli chcesz kupić cokolwiek poważniejszego musisz uwiązać się kredytem i przez kolejne 30 lat #!$%@?ć jak pies. Do tego zanosi się na to, że na starość nawet nie będzie dla nas pieniędzy na podstawowe potrzeby. Nie wiem po co w to wszystko brnąć.
#przegryw
  • 33
  • Odpowiedz
@KubekMleka: Zarzucasz jakoby system edukacji był komunistyczny, podczas gdy kadra nauczycielska jest zatrudniana na zasadach kapitalizmu.

A już sam fakt tego, ze chcesz zakupić motocykl który w prawdziwym totalitarnym systemi komunistycznym byłby zarezerwowany tylko dla służb porządkowych, a nie proli stawia cię w opzycji. To kwestia samego pragnienia które pozwoliłeś sobie zaprojektować.
  • Odpowiedz
@darkembrace777: Jeśli chodzi o edukację to bardziej miałem na myśli studia i tych upośledzonych profesorków. Szkoła też ma swoje ułomności, ale tam aż tak bardzo nie ma tego absurdu.
Co mnie obchodzi system komunistyczny? W dupie to mam, ja nie o tym w ogóle.
  • Odpowiedz
@KubekMleka: Z racji że mam podobne spostrzeżenie które są spowodowane lenistwem i upośledzeniem społecznym zgadzam się z tym. Gdybym miał dziewczynę dobrą pracę i wyglądał jak człowiek a nie czlowiekopodobnecoś to bym cię wyśmiał i powiedział żebyś się wziął w garść i nie #!$%@?ł farmazonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KubekMleka: Otóż to. Wszelkie obiektywne spostrzeżenia dotyczące #!$%@? systemu najczęściej są opisywane przez ludzi którzy w tym systemie nie żyją albo się w nim nie odnajdują i tak wylewają swoją frustrację. Nie napisałbys jak to jest #!$%@? zarabiając 10k miesięcznie i mając zajebiste życie. Proste
  • Odpowiedz
@KubekMleka: Byku jeżeli ogarniasz angielski idź do szkoły językowej na papierach będziesz mieć poziom jakim władasz, prawko do zrobienia jak nie masz potem kwalifikacje na wózek widłowy jak cię to kręci i już jesteś atutem. Ja tak zrobiłem a raczej jestem w trakcie realizacji tyle że nie widłaka ale tam są dobre zarobki jak ogarniasz jazdę i elo królu magazynu xD
  • Odpowiedz
@Cantre: Często o tym myślę. Traktuję to jako plan B, gdyby mnie #!$%@? z tej #!$%@? uczelni. XD Prawko na całe szczęście mam. No i brzmi to spoko, ale obawiam się co będzie za 30-40 lat. Czy nie okaże się, że ostaną się głównie zawody kreatywne, a ludzi do prostych prac będzie potrzebnych coraz mniej? Poza tym mam obawy, czy rynek pracy by mnie nie zużył tak bardzo, że byłbym wrakiem
  • Odpowiedz
@KubekMleka: a to nie lepiej przestać przekminiać jak zrobić 15k tylko stopniowo sobie działać? Mam grono do 20 znajomych z którymi regularnie się widuje. Z jednymi częściej, innymi rzadziej. Każdy robi coś innego, każdy coś tam działa. Jeden ma już 4k inny 2k. Nikt nikomu w portfel nie zagląda, każdy biega uśmiechnięty. I każdy stara się coś rozwijać. Każdy prawie ma auto, fajne ciuchy. Dupy są wszystko jest. Od razu nie
  • Odpowiedz
@KubekMleka: moja ciotka jest nauczycielkom liceum w lindzbargu warmińskim i żaliła się że pełno młodych ludzi opuscza szkołe. W dodatku takich sytuacji jest coraz więcej. Za 30 lat już nie będzie części studiów. Szkoły są zamykane. Jeśli tak dalej będzie to społeczeństwo popadnie w analfabetyzm.
  • Odpowiedz