Wpis z mikrobloga

Dostałem projekt na studia, w którym musiałbym zająć się promocją Górnego Śląska, z zastrzeżeniem żeby nie "iść na łatwiznę" i nie wybierać najpopularniejszych miejscówek jak np. Nikiszowiec. Macie jakieś pomysły jak można by ująć taki projekt?

Nie musi być to film, choć sam sobie myślałem o napisaniu takiej historii (storyboard), w której chłopak poszukuje dziewczyny i zwiedza różne miejsca na śląsku (np. Kato, Częstochowa, Żywiec, Załęże xD) i nie potrafi jej odnaleźć, w końcu ją znajduje i pojawia się hasło "Śląskie Zbliża".


Może mieć to różne formy: kampanie na facebooku, jakiś happening, no cokolwiek). Mam ten jeden pomysł, ale jest jakiś ehh. Volvo miał fajny pomysł z tym filmem, w którym pokazuje jak wytrzymałe są ich samochody (poniżej). Może wy macie jakieś lepsze pomysły?

#slask #katowice #czestochowa #zywiec #kampania #marketing #kiciochpyta #pomocy
  • 20
@Ringkobing: ja bym się skupił bardziej na grupie docelowej i dopiero pod nich dobierał miejsca i ewentualną opowieść. Np. Kibice - Spodek (skojarzenia siatkówka, hokej itd.), Stadion Śląski (mecz reprezentacji, LA), Częstochowa - żużel itd.


@zeusAmadeusz: i w tle piosenka Przysieczanek pt. Hilda i Hans
@Krx_S: Dzięki za informacje. Wydaje mi się tylko, że będę miał mało czasu na wycieczki po okolicy. Ale z pewnością kiedyś odwiedzę rezerwat. Fajnie się prezentuje ( )
@Singularity00: no coś w tym jest, tylko po co dzielić skoro można łączyć. Już parę osób zwróciło mi uwagę na różnicę Śląsk i Województwo Śląskie. Chciałbym bardziej rozszerzyć to jako promocję województwa.
Wydarzenia spoko, tylko potrzebuję zdjęć, materiałów. Nie obskoczę wszystkich festiwali w ten tydzień xd