Wpis z mikrobloga

SIEMA! Wracam z comiesięcznym raportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tytuł odcinka: Dzienniczek Tradów

Zanim przeczytasz:

Podsumowanie konta w PDF: https://docdro.id/1PZjlmS

Bez zbędnego przedłużania:

Kwota startowa konta [01.02.2019]: 1500 zł
Saldo 01.05.2019: 1408,78 złł
Saldo 31.05.2019: 1413,11 zł
Zysk: 4,33 zł
Procentowy zysk [w stosunku do kwoty startowej]: 0,28%
Procentowy zysk [w stosunku do Salda z 01.05.2019]: 0,30%
Współczynnik tradów zyskownych do stratnych: 23/10

Opis:

Maj był miesiącem na którego początku udzieliła mi się dotkliwa strata z końca kwietnia gdzie mogłem być już na plusie (powyżej 1500 zł). Zacząłem popełniać błędy wynikające z wpływu emocji, szybko tracąc pieniądze.

Wiedząc, że muszę ograniczyć wpływ emocji na trady oraz próbując znaleźć metodę na efektywniejszy trading, postanowiłem założyć dzienniczek tradów, w którym zapisuję podsumowanie każdego dnia, a w niedziele robię analizę rynku, wyznaczając sobie aktywa, które będę obserwować w nadchodzącym tygodniu.

Ważnym aspektem jest to, że wyznaczając w niedziele dane aktywa, nie traduję już innych w ciągu tygodnia, w nadzwyczajnych sytuacjach, dokonuję analizy, ale wystrzegam się w ten sposób FOMO i emocji w tradingu.

Myślę, że widać poprawę, gdyż od połowy miesiąca saldo zaczęło rosnąć, dzięki wprowadzeniu dzienniczka.

Skupienie się na kilku wybranych w weekend aktywach, oszczędza czas i presję na znalezienie okazji, po prostu obserwuję rynek i gdy wszystko idzie zgodnie z analizą to wchodzę, mogę dzięki temu dokonywać większych pozycji per trade, choć z tym mam jeszcze duże wahania - czasem zbyt słabo ufam własnej analizie, pomimo iż się sprawdza.

Plany:

- Udoskonalanie "metody dzienniczkowej",
- dalsze ograniczanie i eliminacja emocji w tradowaniu,
- osiągnięcie 1500 zł wartości konta do lipca,
- dalsze stopniowe zwiększanie ilości inwestowanej kwoty per trade, docelowo do 80-90% wartości konta.

Uwagi:

Tymczasowo brak.

Zapraszam do komentowania, konstruktywnej krytyki i dzielenia się doświadczeniami i zdaniem

#gimpsontraduje #gielda #zainteresowania #pieniadze #forex
Gimpson - SIEMA! Wracam z comiesięcznym raportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tytuł odcinka: Dzienn...

źródło: comment_jzoXb6LL8rsAIfWCrjo5ZfMPPFi3NGaR.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Karkasonne: Dlatego, że straty z jednego złego tradu często są wieksze niż zysk z 5 dobrych. Muszę dobrze zorganizować stop lossy - co jest moją bolączką, no i skupić się na aktywach, które dobrze zbadałem
  • Odpowiedz
@Gimpson: Mialem tego syfu nie komentowac, ale skoro byl dzien dziecka to zrobie jeden wyjatek.

Nie masz kompletnie strategii. Moze i wchodzisz bo cos w trade, ale wychodzisz w panice, lub na malym plusie. To jest druga sprawa na ktorej musisz sie skupic.

Zacząłem popełniać błędy wynikające z wpływu emocji, szybko tracąc pieniądze.


@Gimpson: Emocjami to ty sie bedziesz przejmowal za 2-3 lata jak sie nauczysz tradowac, na razie to
  • Odpowiedz
@FortunaHej: Zgadza się jest wiele niedoslonalosci, ale to mój 4 miesiąc na giełdzie bez papertradingu.

Staram się teraz unikać zbyt szybkiego zamykania pozycji przez tradowanie tylko planowanych aktywów, nie zmieniam strategii w trakcie tygodnia, tylko ewentualnie aktualizuje o nową analizę, tak żeby nie wejść w FOMO.

Z tymi emocjami i brakiem umiejętności w wejścia w pozycję się nie zgodzę dlatego, że gdyby tak było dawno straciłbym całe konto
  • Odpowiedz
Staram się teraz unikać zbyt szybkiego zamykania pozycji przez tradowanie tylko planowanych aktywów, nie zmieniam strategii w trakcie tygodnia


@Gimpson: Kompletnie rozumiem po co? Skoro twoj statement mowi o pozycjach tylko dziennych lub przetrzymaniu strat przez noc. Jak chcesz analizowac cos z perspektywy tygodnia skoro i tak wychodzisz po kilkunastu minutach.

Z tymi emocjami i brakiem umiejętności w wejścia w pozycję się nie zgodzę dlatego


@Gimpson: Mowie o wyjsciach,
  • Odpowiedz