Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie o detal związany z ociepleniem i wykończeniem izolacji. Piwnica przykryta płytą, ściana parteru cofnięta względem ściany piwnicy tworzy zewnętrzny, zadaszony ganek wejściowy. Jak prawidłowo powinno się to ocieplić i wykończyć? Na razie dwie opcje przychodzą mi do głowy:
1. styrodur z ganka nachodzi na styrodur ocieplenia piwnicy,
2. nie nachodzi.
W opcji 1 obawiam się czy nie będzie to zbyt miękkie jak na stopień, taki róg ze styropianów, który jako wejście do domu będzie mocno eksploatowany w 2, że tworzy to mostek cieplny..

Pytanie jeszcze o samą hydroizolację ganku, czy przedstawiona kolejność warstw jest prawidłowa? Miał ktoś doczynienia z tego rodzaju żywicami (np. weber.dry PUR SYSTEM)?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
majkm - Mirki, pytanie o detal związany z ociepleniem i wykończeniem izolacji. Piwnic...

źródło: comment_DYNVmAG72Ziy9tEIjSvGZvifUe2rhOmM.jpg

Pobierz
  • 14
styrodur z ganka nachodzi na styrodur ocieplenia piwnicy,


@majkm: jak obawiasz się że będzie słabe to zatop siatkę w płycie dociskowej ale ogólnie styrodur jest twardy i dość duże obciążenia przeniesie a jak tam go nie dasz to ten róg może przemarzać
@majkm: Zasadniczo okapnik z blachy pod wylewka po 10-15 latach się rozpadają. Chemia żre blachę aż miło. Chyba ze dasz jakaś kwasówkę, tworzywo (ale pewnie pęknie po jakimś czasie). Chyba najlepsza kwasowka będzie.
@majkm: Nad XPS, pod wylewka. Sam nie wiem co z Alu... kwasówkę dostaniesz od ręki, gosciu ci wygnie i po problemie. Z Alu może być ciężej no i nie wiem jak się zachowuje z chemia budowlana. Nie widziałem takiego rozwiązania na żywo. Kwasówkę 0.7 sobie weźmiesz to będzie sztywne i solidne.
@majkm: Drogo ale dobrze. Raz tylko widziałem ze schodziła płatami, ale to jakieś paparuchy robiły. Fajne rozwiązanie. Tylko jak na zewnątrz to „chropowata” bo ślizgo w zimie.
@majkm: Jak pod deskę to bym dał tak:
- grunt SBS (na płytę )
- papa termo 5.2 SBS
- paroizolacją
- XPS
- paroizolacja
- okapnik
- wylewka
- grunt SBS
- papa termo 5.2 SBS
- deska tarasowa na legarach, bez mechanicznego montażu do posadzki

Na pewno taniej niż żywica.
@dzazzio: dzięki za szczegóły, na pewno do rozpatrzenia. A jak wykończyć połącznie pion-poziom, wywinięta papa na ścianę czy jakaś taśma? w której warstwie?
Termin prac to wakacje, więc jeszcze jest chwila na przemyślenia.
@majkm:we wszystkich warstwach wywijać papę na ścianę przykleić i obróbka dociskowa wcięta w mur jakieś 2-3cm i uszczelniacz. Oblicz sobie grubosc na gotowca żeby nie wyjechać obróbka powyżej docelowej deski tarasowej. No ja przynajmniej tak to robię. Jakbyś zdecydował się na papę to już nie musowo kwasowka tylko okapnik z blachy na wylewkę i papę grzać do blachy. Dla absolutnej szczelności możesz dać dolna warstwę papy na przemian z ta górna
@dzazzio: tak, z obliczeniem tych wysokości trzeba się pilnować, ale planuję docelowo wyregulować poziom wysokością legaru bo jest trochę miejsca. Odnośnie tych żywic to ta z webera ma tę zaletę, że jest jednoskładnikowa i w miarę prosto się ją aplikuje (przynajmniej tak wygląda to na filmie instruktażowym), minusem jest oczywiście cena..