Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie do #elektryka i #elektronika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupiłem ładowarkę indukcyjną iOttie mini Wireless. W zestawie jest tylko kabel USB A do USB C. W instrukcji jest napisane: input 5V 3A oraz 9V 2A dla szybkiego ładowania.

Zalecana ładowarka dla szybkiego ładowania ma mieć 18W, żeby uzyskać 10W ładowania dla Androida. Ja mam iPhone’a i maksymalne ładowanie przez indukcję wynosi 7,5W. Podłączyłem ładowarkę od iPada 10W (5,1V i chyba 2,1A) bo nie zależy mi na 7,5W, nawet 5 wystarczy, po prostu często wstaję od biurka i zależy mi na łatwym ładowaniu, nawet wolniejszym.

Mimo, że ustawiam wszystko tak jak trzeba i zgodnie z instrukcją, to po 15 minutach nie naładowałem nawet 1%, mimo że lądowanie sygnalizuje komunikatem iPhone i iOttie diodą...

Czy to jest normalne? Czy parametry tej ładowarki są niewystarczające i faktycznie potrzeba minimum 5V i 3A?

#iphone #apple #komputery i trochę #pytanie
  • 7
@LipaStraszna prawdę napisali. IPhony się strasznie wolno ładują, bo mają #!$%@? ładowanie indukcyjne.... Pozdrów Apple XD

A tak serio to ta ładowarkę od iPada schowaj do szuflady a kup jakąś jebitną QC3/4 np coś z Aukey i będzie ładować jak należy.
@korni007: ok, rozumiem, każdy ma inny światopogląd. Mam drugą ładowarkę indykcyjną, tanią od tracera, podłączoną do standardowej ładowarki Apple 5W i wolno, ale ładuje. Dlatego nie kumam, czemu przy 10W w ogóle nie ma po 15 minutach różnicy. Przy 5W na drugiej indukcyjnej mam już kilka % więcej.

A co do sprzętu, to ja się nie dam wciągnąć w wojenki Android vs iPhone/iOS. Każdy sprzęt ma wady i zalety.
@LipaStraszna no spoko, luzuj śmieje się tylko xd Kup porządna ładowarkę QC3.0 lub 4.0 z wysokim amperażem i problem zniknie. No i przewód usb.... Może być delikatnie mówiąc #!$%@?. Od tego bym zaczął.

Ewentualnie ta ładowarka indukcyjna to szit