Wpis z mikrobloga

@oggy1989: dlaczego irracjonalne? Uczucia są w pewnym stopniu niezależne od nas, a przynajmniej te motylkowe, które właśnie mogą w ten sposób sprowadzić na manowce i uwikłać w toksyczną relacje.

Mnie zastanawia inna rzecz. Czy jeśli ktoś z konkretną osobą tworzy toksyczny związek to czy oznacza to że z każdą inną osobą też będzie taki tworzył czy raczej jest to zależne od osoby właśnie. Te niedobranie i dobranie charakterami, osobowością, czy ma
@lezkaniebieska: tyle, że w moim przypadku nie było związku, ot zwykła znajomość koleżeńska/przyjacielska... i od dłuższego czasu wiedziałem, że ta osoba jest toksyczna jednak dopiero teraz postanowiłem zakończyć tą znajomość.
od dłuższego czasu wiedziałem, że ta osoba jest toksyczna jednak dopiero teraz postanowiłem zakończyć tą znajomość.


@oggy1989: bo to jest tak, że chcesz wierzyć w to, że Ci się tylko wydaje albo, że to się jakoś samo wyprostuje, a powoduje takie przekonanie uczucie. Może być kochanie, może lubienie, nie ma znaczenia chociaż z zakochania na pewno cięzej zrezygnować.

A co w Twoim przekonaniu było takie złe w tej znajmoności, że nazwałeś
@oggy1989: Ja tak nie mam - o ile od początku znajomość była toksyczna. Jeśli na początku wszystko się dobrze układało, to nie dziwota, że tęsknisz właśnie za tym.