Wpis z mikrobloga

@bi-tek: a któreś czujniki w ogóle posiadaja pamięć?

a może weź od razu Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor choc większy to masz też eyświetlacz, chyba, że zalezy Ci na rozmiarze
  • Odpowiedz
@bi-tek: a po co w okragłym bluetooth jak i tak wymagana jest do niego bramka? Z tego co wiem to róznia się tylko tym że kwadratowy mierzy dodatkowo ciśnienie
  • Odpowiedz
@bi-tek: Mam jeden z tych czujników trochę za daleko od bramki i czasami traci z nią połączenie na kilka godzin. Home Assistant pokazywał wtedy luki więc zakładałem, że pewnie nie ma żadnej pamięci, ale teraz z ciekawości sprawdziłem jeszcze w Mi Home i tam dane są ciągłe. Jakąś tam pamięć zatem musi posiadać skoro potrafi się potem zsynchronizować.
  • Odpowiedz
@dymaczdusz: O taką odpowiedź mi chodziło, a wiesz jaki jest interwał pomiarów? Jest to jakoś regulowane?

@dQw4w9WgXcQ: Ciekawe, zamawiam jeden i zobaczę co z tego bedzie

@zibizz1: Teraz gdzieś znalazłem że kwadratowy ma dodatkowo ciśnienie i jest zaktualizowanym czujnikiem względem okrągłego

Wg gearbest jest takie coś:

Main Features:
Wireless connection: ZigBee
Real-time and historical records
  • Odpowiedz
@bi-tek:

a wiesz jaki jest interwał pomiarów? Jest to jakoś regulowane?


gdzieś kiedyś czytałem, że wysyła jak temp. zmieni się o 0.5*C lub co 1h, ale czy tak jest to nie wiem na 100%
  • Odpowiedz
@knrwa123: to jak tak pisałem i to jest prawda, mam sniffer zigbee więc widzę co te termometry wysyłają i kiedy

częstotliwość aktualizacji czujnika temperatury xiaomi (zigbee) działa tak:

a) jeśli temperatura zmieniła się o 0.5 C wysyła aktualizacje

b) jeśli wilgotność powietrza zmieniła się o 6% wysyła aktualizacje

c) w przypadku braku powyższych zmian raport raz na godzinę
  • Odpowiedz
@dQw4w9WgXcQ: @bi-tek: mi Home wygładza wszystkie wykresy, wiec trudno zauwazyc czy czegoś brakuje. Rozdzielczość wykresów jest co do godziny. Jak nie ma danych to pewnie interpoluje.

Z tego co wiem to protokół ZigBee nie przeiwduje zapisywania danych. Tzn urzadzenia typu przekażniki i bramki(te z zasilaniem) potrafią cachować i zapisywać
  • Odpowiedz
@cocamide: jaki masz sniffer zigbee? CC2531 ? Masz może zapisane w pliku txt jak wygląda komunikacja ? Bo sniffer mam już zamówiony ale nie bawiłem się nigdy jeszcze czymś takim.

@dymaczdusz: dzięki za info.
  • Odpowiedz