Wpis z mikrobloga

@vartan: a gdzie ja coś takiego napisałem?
Napisalem, że znam nieszczepione dzieciaki które są obecnie dorosłe i żyją co stoi w kontrze do tego mema który mówi, że nieszczepione dzieciaki się nie zestarzeją.
A i nie ie popieram obowiązku szczepień. Jestem za dobrowolnością.
  • Odpowiedz
@vartan: Typowy fanatyk. Wierzę w szczepienia i odrzucam wszelką dyskusję. Jeszcze bym jako tako zrozumiał, gdybyś pomijał kompletnie ten temat, ale sam zaczynasz... więc albo czysty głupek (inteligentna i mądra osoba nie zamyka się na nic, bo wiara, a poznaję temat z dwóch stron i ewentualnie próbuje dyskutować) lub, jeśli nie głupek to po prostu opłacony troll, któremu nie można przeszkadzać.

Poza tym:

dr n. med. Paweł Grzesiowski, wakcynolog, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń w Warszawie: "Nie uważam, że w Polsce szczepienia obowiązkowe muszą zostać
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@DanteTooMayCry Wierzę? Co ja, wyborca PiS?
Matematyka, statystyka.
Wiem, że ludzie umierali po szczepionkach, były wielkie afery. Jednakże wiem, że nie ma polio, gruźlica to rzadkość, odra przestała być problemem (chociaż powraca przez brak szczepień).

Patrze na bilans i widać, że trzeba się szczepić. Ogólny rozrachunek jest dodatni dla szczepień.
Więc to nie żadna wiara, ale fakty.
  • Odpowiedz
@vartan:

Wiara. Czysta, niczym niezmącona wiara. Powołujesz się na matematykę i statystykę, ale czy kiedykolwiek się zainteresowałeś? Sam sprawdziłeś? To jest właśnie wiara. Powiedziano Ci i bez sprawdzenia w to wierzysz.

Tak samo ja uwierzyłeś w to, że odra powraca i to jeszcze przez brak
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@DanteTooMayCry co próbujesz udowodnić? Bo nawet nie wiem.
Czytałem, ile 100 lat temu było zachorowań na polio, a ile jest teraz.

Czytałem odnośnie odry. Czytałem na temat ofiar gruźlicy sprzed ery szczepień.
Widać różnicę. Co mi próbujesz wytłumaczyć?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@DanteTooMayCry Liczba zachorowań spadła po wynalezieniu skutecznych szczepionek w latach 1950. i 1960., dzięki czemu polio zostało praktycznie wyeliminowane jako zagrożenie dla zdrowia publicznego w krajach uprzemysłowionych. Opanowanie choroby w krajach rozwijających się trwało dłużej, w skali światowej programy szczepień wdrożono dopiero w latach 1970. i dopiero wówczas opanowano epidemię polio w większości krajów[4].

W 1988 r., gdy ogłoszono Globalną Inicjatywę na rzecz Eradykacji Polio, choroba dotykała na świecie ponad 1000
  • Odpowiedz
@vartan: Zastanawiam się, czy Ty cokolwiek przeczytałeś co napisałem? Jakbyś przeczytał to byś wiedział.

No i rzuciłeś tylko czytałem to i czytałem tamto. To znaczy co czytałeś? Bo nic nie przedstawiłeś? Przekleiłeś tylko jakiś suchy tekst o polio, gdzie nawet nie chciało Ci usunąć odnośnika, albo dodać źródła jakby to miały być Twoje słowa. Przecież po prostu po kimś powtarzasz bez zastanowienia. Z wikipedi konkretnie(sic!). No to rzeczywiście.... czytałeś i interesowałeś się.

Tu więcej o
DanteTooMayCry - @vartan: Zastanawiam się, czy Ty cokolwiek przeczytałeś co napisałem...

źródło: comment_omHigk5rG6STtUw6D9ggaaQ1oHHk4KFS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz