Wpis z mikrobloga

Witam, czy ktoś tutaj kiedyś konfigurował modem 3g w linuxie? Mam huawei e169 i kartę virgin mobile, modem jest wykrywany, ale problem występuje przy łączeniu się - próbuję użyć sakis3g i niestety za każdym razem jest "failed to connect", próbowałem zmienić apn ale według VM ma username i password ma być puste, ale w sakis3g nie mogę tego zrobić. Czy ktoś zna sprawdzony/lepszy sposób na połączenie się do internetu?

#virginmobile #siecikomputerowe #linux #modem3g #siecikomorkowe
  • 3
e169


@ambitnynick: u mnie działa bez najmniejszego problemu, ale mam e3372 i innego operatora.

Skoro możesz ustawić połączenie to domyślam się, że prawidłowo ci się przełącza w tryb modemu? Bez tego urządzenie nie było by widoczne jako urządzenie sieciowe.

Od biedy jak masz jakąś inną karte np w telefonie, możesz spróbować ją włożyć i ustawić by się upewnić, że to nie wina modemu chociaż nie mam pewności czy zwykła karta sim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: @wykopyrek:
Dziękuję za wskazówki, jutro sprawdzę czy aby na pewno dobrze przełącza się, może coś mam złe z modeswitch. Karta powinna działać, w routerze mobilnym nie było problemu, ale również sprawdzę dla pewności.