Wpis z mikrobloga

Na pewnej grupie facebookowej wybuchła sroga imba, gdy ludzie dowiedzieli się, że programowania trzeba się uczyć kilka lat a po roku nauki pracy nie ma xD.

Rynek juniorów został zaorany pogódzćie się z tym, przekazujcie dalej ludziom tą informacje aby nie pchali się do IT. Pracy już tutaj nie będzie :)

(kliknijcie w źródła obrazka, aby zobaczyć)

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Bdm0webVKSuOi05iLDWQ5OioltKyy6iI.jpg

#programowanie #naukaprogramowania #pracait
w.....5 - Na pewnej grupie facebookowej wybuchła sroga imba, gdy ludzie dowiedzieli s...

źródło: comment_Bdm0webVKSuOi05iLDWQ5OioltKyy6iI.jpg

Pobierz
  • 16
@wykopek12345: Widziałem ten post...
Ludzie nadal myślą, że bootcampy dadzą im pracę xD Ostatnio widziałem też post gdzie jakiś kretyn prosił o polecenie dobrego bootcampu w Warszawie do 10k i stwierdził, że to dobry wydatek bo "po pierwszym miesiącu pracy po bootcampie się zwróci" xDDD
Nie rozumiem, ja po czterech miesiącach nauki ogarnąłem sobie prace, jestem po studiach wyższych, ale to nie IT, a w ogóle zanim poszedłem do tej pracy to miałem już z 5 poważnych ofert, także mogłem se w nich przebierać. Raz od rekrutera usłyszałem że po takim wykształceniu jakie mam to się ceni człowieka, a reszty można go nauczyć. Jak te dzbany pewnie ogarniają podstawy i myślą że potrafią programować w jakiejś technologii/
@Wiskuu: ta jasne. Ja przez pół roku miałem okazję uczyć się po 8 godzin dziennie i co? I nic, tego po prostu jest zbyt wiele by ogarnąć w kilka miesięcy. Dlatego nie wierzę w teorie ludzi, że w kilka miesięcy się da.

W kilka miesięcy to można zrobić kurs na widłaka , a nie nauczyć się programowania i dostać pracę. Nauka programowania na poziom juniora to 2-3 lata - popatrz sobie
@wykopek12345: Jak tak sobie raz dziennie napiszesz publicznie, że się nie da i junior to 2 lata nauki, to lżej Ci ze sobą? I każdy kto ogarnął temat lepiej od Ciebie z pewnością kłamie?
Słuchając Twoich pierdów nie powinienem nawet jeszcze szukać pracy w programowaniu, a jakoś bez studiów IT i bootcampów ją znalazłem po 8 msc nauki i ~25 cv'kach
@deikan: moim zdaniem 8 miesięcy jest możliwe, ale musisz mieć spore predyspozycje. Ja mówię o przypadkach ogólnych czyli statystyce. 8 miesięcy to przypadek skrajny, musiałeś pewnie poświęcić z 8h dziennie to wyjdzie to samo, co 2 lata po 2 godziny dziennie. Albo miałeś mega mega farta przy rekrutacji.

Ale tutaj często ludzie piszą, że udało im się po 4 miesiącach. Co umiałeś po 4 miesiącach? Serio jesteś w stanie uwierzyć, że
@wykopek12345: Szczerze to nawet nie biorę pod uwagę opcji, że ktoś chciałby się uczyć 2h dziennie, bo to brzmi jak podejście czysto hobbystyczne. 1/3 tego czasu to jest wchodzenie od nowa w rytm, tak przynajmniej mi się wydaje. Jak ktoś pisze 4 msc to z góry zakładam, że zwyczajnie coś wcześniej dłubał w jakimś języku do szuflady i tyle.
Też jestem na tej grupie i obserwowałem ten wylew. Jedyne o co
@deikan: a myślisz że ile czasu mają osoby 25-30+, często nawet 40+ mający żonę, dzieci, pracę, kredyty? Bo obstawiam, że właśnie 2 h to jest max, w weekendy trochę wiecej. A przeważnie tylko tacy mają problem, bo młodzi raczej mają więcej czasu i rozumieją, ze trzeba #!$%@?ć bo nie ma nic za darmo