Wpis z mikrobloga

Wiecie co dziś jezdziłem sobie toyotką corolla 1.6 124km 2008 w środku jakość materiałów i wyposazenia super ale mam wrażenie jakby ten samochód nie miał wcale mocy od zdania prawka smigam dieslem 1.6 115km i róznica jest ogromna.Ktoś ma tez takie wrażenie? Ciekawi mnie jak ludzie kupują samochody z silnikiem 1.0 60 czy 70km przecież to juz wcale nie przyspiesza
#diesel #samochody #toyota
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@lupek78643 bo nie ma XD 1.6vvti nie jedzie w ogole. Mam avensis t22 z pierwszym wypustem tego silnika, ni cholery to nie jedzie. Znaczy jak bedziesz krecil to bedzie nawet naeet sie kulal. Tam masz zmienne fazy, a zmienna faza wchodzi gdzies kolo 4300 obrotow.
  • Odpowiedz
@lupek78643: Przyzwyczaiłeś się do momentu diesla, miałem to samo. W jeździe na codzień wiadomo że będzie bardziej dynamiczny, bo dużo szybciej rozwija maksymalne parametry silnika, podczas gdy benzynę trzeba mocno kręcić, taka specyfika niestety. Zacznij kręcić tą benzynę wysoko i pewnie okaże się że jest tak samo szybka ,lub ciut szybsza, ale spalanie wtedy też będzie ciut wyższe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lupek78643: Porównujesz wolnossącą benzynę do uturbionego diesla? ( ͡º ͜ʖ͡º) Turbo Diesel zawsze będzie sprawiał wrażenie lepiej jeżdżącego w porównaniu do tej samej pojemności w benzynie. Przykręć te Toyotkę tak do 4-5k obrotów to poczujesz coś mocy :)
  • Odpowiedz
@lupek78643: Corolla z takim silnikiem jeździ słabo ale to też pewnie kwestia że jesteś przyzwyczajony do diesla. Jakbyś go lepiej wyczuł, że trzeba inne zakresy obrotów, kiedy indziej biegi zmieniać itd. to by jechało lepiej. ale dalej tak sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Musisz zacząć traktować samochód jak narzędzie do przemieszczenia się z punktu a do punktu b. Na dodatek ogarnij te sama trasę wyprzedzając kogo się da i jadąc spokojnie. Żadna roznica wiec na uj się spieszyć? Wtedy okaże się ze samochód może miec i 80KM i to w zupełności starczy.
  • Odpowiedz
@marek-witman
Miałem tylko na jeden dzień okazje bo dieslu musiałem wymienić klocki ale na trasie nie oszukujmy się 90km/h nie da sie jechać bo to jest zamuła.Wyprzedzać tira dieslem a benzyną jest ogromna roznica
  • Odpowiedz
@lupek78643: A moim zdaniem to jest kwestia techniki wyprzedzania. Jeżeli ruszasz z tej samej prędkości to jasne, masz racje. Ja np nabieram delikatnie prędkości zanim zacznę wyprzedzać. Ale szczerze? Jak tir jedzie po jednopasmowej 90 to raczej nie próbuje go wyprzedzić bo sam jade identycznie;)
  • Odpowiedz