Wpis z mikrobloga

@Krupier: Chodzi mi o to, że na porcelanowym/szklanym talerzu dopatrzysz sie czy był dobrze umyty. Po takiej desce, gdzie każdy kroi nożem zostawia ślady do których "wciska" się żarcie. Może wymieniają takie co tydzień ale... zniesmaczony jestem takimi knajpami :P
  • Odpowiedz
@CoJaToNieTY: Ale ciągle nie rozumiesz że nie ma znaczenia czy kogoś stać czy nie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Dość regularnie chodzę do restauracji, nie jest dla mnie też jakimś dużym wydarzeniem zostawić nawet 200zł na jednym posiedzeniu w lokalu, ale kaman- 30 zł to ja mogę dać za kawałek wędzonego węgorza, włoską pizze z pieca z oryginalną szynką parmeńską oraz mozzarellą z bawolego mleka lub za
  • Odpowiedz
@Plp_: w cenie tego schabowego (jak i każdego dania w Hospudce) masz "darmową" przystawkę i kielona swojskiej nalewki. Do tego bardzo dobra obsługa, która wie co jest pięć.

P.S. 25zł za tatara to trochę bym się bał mimo, iż nie mam jakiejś fobii odnośnie super jakości jedzenia. Węgorz za 30zł też nie brzmi zachęcająco. Chyba, że to ceny 25zł za ok. 100g tatara i 20g węgorza.
  • Odpowiedz