Wpis z mikrobloga

Najpierw ktoś wymyślił, że można zwykły ekspres przelewowy zastąpić chemexem czyli szklanym dzbanem za 200PLNów dzięki czemu można ręcznie zrobić to co ekspres przelewowy robi automatycznie i oczywiście chemex jest wart swojej ceny, bo kawa z niego wychodzi o wiele wiele lepsza ...

A potem ktoś wpadł jeszcze lepszy pomysł żeby dorobić do szklango dzbana 8x droższą przystawkę - ottomatic, która zmienia go w.... ekspres przelewowy. Brawo mistrzowie marketingu.

Polecam to wspaniałe urządzenie wszystkim kawowym hipsterom.

#kawa #chemex #alternatywkaboners #bekazhipsterow #kawatime
running - Najpierw ktoś wymyślił, że można zwykły ekspres przelewowy zastąpić chemexe...

źródło: comment_gBRGOfnhU4N4awhK8SzASsT2dXRDeyrM.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Wygląda całkiem zgrabnie.
Ja sam jestem zwolennikiem kawy alternatywnej i poważnie rozważam zakup chemexu, albo raczej tańszej podróbki (lidl ostatnio miał coś takiego na stanie w sklepie internetowym). No ale ja #!$%@?ę... 1700 PLNów za ekspres przelewowy? Za niewiele większe pieniądze można kupi całkiem znośny automat trzymający ciśnienie i z dobrym młynkiem.
  • Odpowiedz
W czym to jest takie ekstra? xD


@Plp_: głównie w tym, że poza tym, że zajebiście wygląda ma bardzo grube filtry, które dają znakomity "clear cup", zatrzymują więcej "tłustych" olejków.

1700 PLNów za ekspres
  • Odpowiedz
tyle kosztuje sensowny gastronomiczny, tylko że tam jest najczęściej batch-brew i musisz robić powyżej litra, bo inaczej nie ma sensu.

@czuczer: Tylko że to nie jest urządzenie gastronomiczne, a jak chcesz w domu uzyskać stabilną temperaturę i przyzwoitą jakość naparu to naprawdę wystarczy chociażby któraś Melitta (kosztuje 3 razy taniej)

A jak jesteś świrem (tak jak ja) i chcesz się bawić w alternatywy to równie dobrą jakość uzyskasz z samego chemxu, który kosztuje 8 razy taniej ¯\_(ツ)_/¯

za 1700zł to można kupić co najwyżej podstawową nivonę albo coś, ale to nijak ma się do tego co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@running: zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy: wygodzie. A Melitta nie dość, że nie trzyma temperatury, to jeszcze nie ma nawet porządnego prysznica. Nawet domowe wersje technivorma sobie kiepsko ze stabilnością dają radę.

@Wygryw_z_wyboru: nie wychodzi identyczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@running: a wiem to bo sam bym z chęcią zastąpił ręczne zalewanie jakimś automatem, ale nie jest to takie proste, a Clovera sobie nie kupię xD miałem technivorma i nie byłem zadowolony.
  • Odpowiedz
@geuze: No ja chyba nie jestem wystarczającym znawcą, bo mi napar z najtańszej Melitty w zupełności wystarcza jak chcę kawę na szybko. I jeszcze wydaje mi się że zdecydowanie większą różnicę w smaku przy przelewie robi po prostu jakość ziaren (ja akurat najchętniej pijam przelew na południowej ameryce, zwłaszcza dobrej Columbii) a nie idealnie skalibrowany prysznic.
A jak mam czas na ciekawą kawę to wybieram aeropress +ewentualnie fellow prismo.

@
  • Odpowiedz
@running: ciśnieniowiec nie wychodzi az tak drogo, kolbowe Gran Gaggia + ręczny młynek żarnowy - może w 500pln się byś zamknął; troche więcej i masz młynek automatyczny np NIVONA CafeGrano 130 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@b4rt3k: No i właśnie należy zwrócić uwagę, że w cenie w której podałeś masz młynek, a ta zabawka którą opisałem wymaga dodatkowo zainwestowania ze 300 PLN np w taką nivonę.
  • Odpowiedz