Wpis z mikrobloga

Mireczki, chce zrobić badanie rynku w obszarze zakupu napędu do bram - ankietę w Google Forms. Chcę zobaczyć, czy zwykły Kowalski ma jakieś obawy przed zakupem - może nie dam rady zamontować tego sam, więc nie kupie na sklepie internetowym tylko u montera? Przy okazji chciałbym zapytać jeszcze o inne rzeczy, które pomoga mi w sprzedaży napędów do bram online - macie jakieś pomysły? Sprzedaż mocno kuleje i szukamy przyczyn. Póki co.
1. Gdzie szukałbyś napędów do bram
2. Czy montowałbyś napęd do bram samodzielnie?
#automatyka #marketing #ankieta #ecommerce #sem
  • 11
  • Odpowiedz
@Jakubboz: Mogę powiedzieć, bo ostatnio montowałem ;)

1. szukałem na mapach google, zeby znaleźć kogoś z okolicy, bo...
2. nie chciałem tego montować samodzielnie, wydaje się to skomplikowane + na forach straszą, że małe wady montażu z czasem przeradzają się w duże problemy.
  • Odpowiedz
@Jakubboz: u mnie jak budowało się osiedle domków to po prostu ktoś wziął ekipę do montażu bramy no i tak potem sobie sąsiedzi polecali lub brali kogoś innego, raczej nikt sam się w coś takiego nie bawi, bo i do "założenia" samej bramy też trzeba mieć osoby, więc ekipa potrzebna.
  • Odpowiedz
Przy okazji chciałbym zapytać jeszcze o inne rzeczy, które pomoga mi w sprzedaży napędów do bram online - macie jakieś pomysły?


@Jakubboz:
1. Dobra strona internetowa i dobrze wypozycjonowana
2. Blog na stronie z dobrymi artykułami (te artykuły można powiązać z YouTubem gdzie byłby też jakieś filmy z poradnikami)
3. Google Ads
4. Fanpage/Reklamy na fejsie
  • Odpowiedz
@matixrr: Strona jest wypozycjonowana, około 2-3 tysiące miesięcznie z organicznych. Google Ads - chodzi, ale to raczej marża na pokrycie kosztów kampanii idzie. Facebook - ciężko stargetować takie osoby, chyba, że remarketing. YouTube jest w trakcie, nagraliśmy pare godzin wideo i będzie wrzucane na youtube
  • Odpowiedz
Strona jest wypozycjonowana, około 2-3 tysiące miesięcznie z organicznych.


@Jakubboz: 2-3 tys. miesięcznie to raczej mało, oczywiście wszystko zależy od tego na jakim obszarze się działa.

Na Facebooku mało reklam robiłem, ale idąc jakimś tam tokiem myślenia by się udało zrobić w miarę sensowną grupę docelową. Wg mnie to mężczyźni w wieku od 28 lat, którzy są zaręczeni/po ślubie, czy mający dziecko, zainteresowania to coś z budownictwem, dzieckiem, śluby, raczej ukończył
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jakubboz: cześć, 10 lat w branży reklamowej here.

Powiem Ci tak kolego. Wtapiac kasę w reklamę jest bardzo łatwo. Niektórzy z tego żyją bo inni chcą być nowocześni i płacą za marketing. Teraz każdy ma kanał na yt i robi marketing, ma stronę, sklep online, a co z tego wynika? Zwykle wodotryski i nic więcej.

Spójrzmy na wasz przykład.

Skoro macie 2000-3000 ruchu organicznego a konwersja nie wynosi nawet tych 2-3
  • Odpowiedz
1. Gdzie szukałbyś napędów do bram


@Jakubboz:

Na aliexpress, itp. są dostępne zestawy już od 500zł.

Sprzedaż samych zestawów w Pl nie ma już sensu, tylko kompleksowa usługa z montażem bramy, a najlepiej zrobieniem całego ogrodzenia na gotowo.
  • Odpowiedz