Wpis z mikrobloga

@pierzyn: @loza1365: Od razu mówię, że nie głosuję na tę partię.
Część kandydatów PiS pochodzi z tego województwa i jako lokalni "patrioci" starają się dla tego często zapominanego i pomijanego przez władzę stolicy regionu coś robić.
Jeśli powstawała jakaś ważna droga, duża inwestycja to zwykle miał w tym udział jakiś działacz pisu lub przynajmniej na takiego się kreował, który coś zrobił.
Na przykład gdy rządziło PO to tutaj praktycznie nic
@pierzyn słaba urbanizacja, dużo ogarniętych ludzi wyjechało za pracą do dużych ośrodków w Polsce lub za granicę.
Pozostali słabo wykształceni i głównie ze wsi.
Bez perspektyw, pod wpływem KK.

Uwaga.
W jedynym większym mieście, czyli w Rzeszowie PiS nie miał nigdy przewagi. Miasto głosuje podobnie jak inne duże ośrodki w PL.
Prezydent nie jest z PiS.
W radzie miast PiS też nie ma większości.
@pierzyn: Dobre pytanie. I kurde, nie znam na nie odpowiedzi. Mieszkam tu i raczej nikt z moich znajomych na PiS nie głosuje. Ale ja mieszkam W Rzeszowie, domyślam się że nie mogę mówić za całe podkarpackie. Choć pewną wskazówką może być to, że jak wczoraj poszedłem głosować to średnia wieku wyborców oscylowała gdzieś tak w okolicach 150 lat. Ale ja byłem wcześnie, może młodzi jeszcze odsypiali sobotnie balety.
@pierzyn: jestem z podkarpackiego i nie znam żadnej osoby, która głosowała na POPiS osobiście.
Ale faktem jest, że tutaj księża w kościele wyraźnie nawołują do głosowania na "odpowiednią partię", a potem multum +60 idzie szturmem do urn. A młodych w moich okolicach jak na lekarstwo, mimo, że to zachodnie rejony podkarpackiego.
@pierzyn: Jak to dlaczego? PiS jest partią, która nie stawia na lgbt ani nie wchodzi w koalicję z dawnymi komuchami.
Stawiają na rodzinę. Więc na chwilę obecną większość na nich głosuje.
niektore gminy maja prawie po 80% ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pierzyn: Z takich ciekawostek to ci powiem, że w wyborach prezydenckich największy procent głosów wyborców na Dudę poszło w Łętowni k. Leżajska, bodajże 97% tam dostał, w każdym bądź razie grubo ponad 90%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rraaddeekk: nie pisz głupot nie popartych dowodami, pis zdobył w Rzeszowie najwięcej bo ponad 44% a to że Ferenc nie jest z pisu to jedynie wyjątek który potwierdza regułę