Wpis z mikrobloga

Po założeniu przerzutki tylnej, na ustawionym najwyższym biegu (najmniejsza zębatka) z tyłu, przerzutka na maksymalnym odkręceniu śruby H jest pomiędzy 6 a 7 biegiem.
Przy nienapiętym wózku (na razie mam rozpięty nowy łańcuch i chcę dobrze ustawić przerzutkę zanim go przymierzę) tak puszczony łańcuch na 7 biegu nachodzi przy kółko górnym przerzutki na 6 bieg (kółko górne ma raczej zostawioną odległość dobrze).

Co mogę zrobić by to naprawić?
Manewrować śrubą C z strony 9 tej instrukcji ?
Może kupić i dać jakąś podkładkę pod śrubę mocującą przerzutkę do haka by oddalić ją trochę?
Może mieć znaczenie napięcie linki przerzutki?
#rower #serwisrowerowy
Pobierz
źródło: comment_JaDcOUDnduZlTDOAlIBdQM51foRWSwi2.jpg
  • 12
@sargento: tylko jak linka wpływa na regulację za pomocą śruby? bo wydaje mi się, że linka powinna być po prostu jakoś napięta na tym biegu (napięta, ale lekko luźna by nie "pęknąć" przy wrzucaniu na niższe biegi). Nawet jak odkręciłem baryłkę i jest bardzo luźna to dalej wózek jest ustawiony przy 2 biegu.
@Tropical9: hak jest na szerokości wejścia na szybko zamykacz. imo jest pionowy, bo jak niedokręciłem przerzutki na około 1cm to wtedy wózek był na dobrej szerokości i był w linii (pionowo) z wolnobiegiem
@sargento: dzięki pomogło :) teraz jak odkręcam dalej śrubę H to idzie dalej w kierunku 7 i ustawia się dobrze :)
To przy okazji zapytam - jak wyregulować resztę jak nie mam założonego łańcucha (chciałem najpierw ustawić przerzutkę bez łańcucha i dobrać mu długość) oraz odpiętą linkę.

Plan mam taki
1. Ustawić na najmniejszej zębatce ograniczenie śrubą H (done)
2. Ustawienie na największej zębatce
- zrobić to odchylając przerzutkę ręką? (jak
@sargento: ok. tylko jak ocenić ustawienie przerzutki na nawiększej zębatce (bez podłączonej linki i łańcucha).
Jak odegnę ręką i ustawię wózek na 90stopni do ziemi to będzie okej i wtedy ustawiać?
I linkę przerzutki na maxa naciągnąć? Na największej czy najmniejszej zębatce?
@sargento: Przeczytałem odpowiedź jak już naciągnąłem na najmniejszej zębatce. Oczywiście zbyt mocno było i wrzucało dobrze na duże zębatki, gorzej z zrzucaniem. ten sam problem mam z przednią :D

Sprawdzę Twoją metodę.
Chociaż co oglądam poradniki to robią na najmniejszej zębatce, ale chyba wtedy muszą mieć zapas na śrubie baryłkowej na dokręcenie śruby baryłkowej lub nie robić tego na maxa (np. trzymać ręką)
przykład przykład2 przykład3