Wpis z mikrobloga

5039,54 - 23,00 = 5016,54

W ramach szwendania się po #berlin z okazji wypadu na GIGA event czyli spotkanie #geocaching.
Spodziewałem się że szczena mi nie opadanie, ale nie spodziewałem się że na byle jakim lokalnym evencie gdzie spotyka się kilka osób będę się bawił lepiej. Jeden z towarzyszy podróży bardziej wkręcony w caching niż ja się jarał uuuu GIGA, GIGA, jaka okazja w zeszłym roku nie było żadnego tylko MEGA, a w tym roku aż dwa GIGA, o jak świetnie. Dobrze, że nie udzielił mi się ten entuzjazm bo byłbym smutny :P
Wchodzi się za 14 Euro na hale gdzie masz trochę kapeluszy z dykty z zagadkami (Adventure Lab) i tyle. Adventure Lab to niby "podróż przez wydarzenia lub lokalizacje", znajomi przechodzili parę takich gdzie faktycznie przypominało to jakąś interaktywna przygodę (coś jak WherIGo), ale tutaj to zwyczajnie sprowadzało się do zagadek o tematyce szpiegowskiej, które trzeba było rozwiązać na konkretnych współrzędnych i tyle.
Najjaśniejszym punktem całego eventu było jedno ze stoisk wystawców, belgijskiej ekipy z manualnymi w większości stalowymi łamigłówkami, rozwiązywanie ich to była spora frajda, sądziliśmy że przy okazji robimy też jakieś mobilne kesze, ale niestety to były HQ, ale i tak się dobrze bawiliśmy :)
Poza samym GIGA reszta wyprawy jak każdy wypad na kesze był całkiem satysfakcjonujący, skupiony był głównie wokół virtuali (10), mało ich szczególnie w Polsce, a więc kumpel chciał sobie podratować statystyki :) Udało się zaliczyć też Letterboxa, Wherigo i wspomniane Laby (30) a poza GIGA i zwykłym Event cachem jeszcze Cache In Trash Out Event. Gdym był geocachingowym freakiem to byłbym dumny z złapania rzadszych typów skrzynek, ale ja jednak w geocachingu cenie głównie okazję do poznawania ciekawych miejsc i historii.
Poza GC udało się też przy okazji podjąć symbolicznie OC i to nie tylko OC.pl, ale założyłem sobie konto OC.de :), a więc mam konto (i znalezione skrzynki) w trzecim systemie :p

By reanimować trupa: #2000keszy

558 - 59 (GC) -2 (OC.DE) -3 (OC.PL) = 494

#opencaching

#ksiezycowyspacer #ruszmiasto

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

Pobierz antros - 5039,54 - 23,00 = 5016,54

W ramach szwendania się po #berlin z okazji wyp...
źródło: comment_n1F2w58Q2kUwU1mkSWX5Pjm70BHuqU2p.jpg
  • 3
@antros: znajomy "był" na tym GIGA. Jak dowiedział się za jakie atrakcje za te 14€ to podziękował. Rozwiązania do labcache były rozpowszechniane między keszerami przez maile i BT.
Sam dla statów je zalogowałem ( )