Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem od dentystki, i wyniki są obiecujące.

Ostatnio byłem ponad rok temu, w kwietniu 2018. Jeść więcej niż śladowych ilości węglowodanów zaprzestałem gdzieś w październiku 2018... również zaprzestając regularnego szczotkowania zębów. Wychodzi mi, że z okładem pół roku nie szczotkowałem częściej niż raz w tygodniu.

Wyniki:
- Dużo kamienia nazębnego, co jest spójne z doniesieniami, które słyszałem o tej diecie.
- Dwa "znaki zapytania" z ostatniej wizyty przekształciły się w próchnicę. (Nic pilnego, w sierpniu łatanie.)
- Doszedł jeden nowy "znak zapytania".

Naprawdę niewiele tego, zważając na dotychczasowy stan mojego uzębienia. Mój pantomogram z 2014 (załączam wycinek reprezentatywny) wygląda jakbym zagryzł na puszce białej farby. W lecie 2020 sprawdzę ponownie, jak mi idzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#stomatologia #stomatolog #zeby #carnivore #dietakarniwora #zerocarb
anonymous_derp - Właśnie wróciłem od dentystki, i wyniki są obiecujące. 

Ostatnio ...

źródło: comment_owg61DjxSeSOy4qXk7MTnJUpYrbpR0hV.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@North_Dakota: Szczotkowanie zębów to uciążliwy rytuał. Jeśli da radę się go pozbyć bez szkody na uzębieniu, to bardzo chętnie skorzystam. A jem tak z powodów zdrowotnych, bez względu na zęby akurat, więc to darmowy bonus.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonymous_derp: No tak, ale jak po roku pojawiły się dwa ogniska próchnicy i jeden "znak zapytania" + kupa kamienia nazębnego to nie jest dobra wróżba. Szkoda Twoich zębów i szyjek, które się cofają przy obecności kamienia i prowadzą do zapaleń przyzębia, co nie jest zdrowe dla całego organizmu. Rozumiem twoje przekonanie do paleo ale moim zdaniem jeśli są możliwości do dbania o zęby, ergo zdrowie to warto to robić.
  • Odpowiedz
@North_Dakota: Dlatego zobaczę jak to z tym będzie za rok, bo w końcu tylko połowę tego czasu teraz byłem na obecnej diecie, a drugą połowę na normalnej. Znając przyczyny próchnicy (cukier + bakterie), podejrzewam, że te próchnice rozwinęły się wskutek normalnego jedzenia, zanim zmieniłem menu. Na razie wyniki są obiecujące, bo to mniej-więcej to samo, co zwykle - może nawet trochę mniej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonymous_derp: Jestem ciekawy wyniku w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Warto jednak wiedzieć, że szczotkowanie zębów prawidłową techniką ma na celu wymiatanie zalegającego pokarmu między zębami, który po dłuższym czasie, tworzy bakteryjną płytkę nazębną, niezależnie od tego czy spożywasz cukier czy nie. Zalegający pokarm się psuje, psując zęby. Tak czy inaczej jestem ciekawy.
  • Odpowiedz