Wpis z mikrobloga

Mirki, bo ja już nie ogarniam, pomóżcie proszę.

Szukam od jakiegoś czasu nowego telefonu dla siebie i z niemocy nerwy mi siadają. Tracę nadzieję, że coś się uda znaleźć.

Moje wymagania to:

1. Cena do 2500zł - wiadomo im mniej tym lepiej.
2. Dobry aparat, tryb nocny.
3. Bateria musi wytrzymać co najmniej jeden dzień (od rana do wieczora).
4. NFC
5. Kompaktowe wymiary

Dobrze jakby telefon miał:

5. Wyswietlacz OLED
6. Rating IP 65, lub wyżej.

Absolutnie zbędne są dla mnie:

7. Ładowanie bezprzewodowe
8. Port jack.
9. Wycięcia/notche/dziurki/wysuwane kamerki/itd

Resurs telefonu zakładam na dwa lata.

Pierwszym wyborem był dla mnie #samsung Galaxy s10e, ale wersja ze Snapdragonem jest w Polsce nie do zdobycia, a z Exynosami bateria wytrzymuje wg recenzji z pół dnia, co w 2019 roku nadaje się do kryminału moim zdaniem :/

Długo zastanawiałem się nad #google Pixel 3a - w zasadzie spełnia wszystkie moje wymagania, ale ciężko go zdobyć w Polsce. Ponadto coraz częściej czytam o niedopracowaniu tego telefonu (to już chyba tradycja dla #pixel ) a jego ewentualne serwisowanie na gwarancji jest praktycznie niemożliwe :/

#oneplus 6T / 7 - bardzo polecane, ale rozmiar urządzenia to już przesada. Ponadto aparat szału nie robi.

#xiaomi Mi9 - w zasadzie to samo co powyżej.

#honor 20 View - bardzo fajny zawodnik, ale obawiam się o bloatware i brak wsparcia w niedalekiej przyszłości.

#huawei P20 Pro / P30 - w zasadzie to co powyżej.

#htc U12+ - Brak fizycznych przycisków jest raczej dyskwalifikujący, a szkoda.

#motorola One Vision - fajny średniak, sample zdjęć też jak najbardziej OK, ale ciągle mało opinii. Na plus program Android One.

Telefoniczne mirki - doradźcie mi coś proszę. Zdaję sobie sprawę, że jak na obecne czasy, budżet nie pozwala na szaleństwa, ale musi być gdzieś tam jakiś telefon spełniające te wymagania powyżej.

Najbardziej żal mi tego Pixela 3a i braku jego dystrybucji w Polsce :(

#cokupic #pytaniedoeksperta #android #telefony #pytanie #gsm #smartphone
  • 47
@XNiemcu: masz S8 od premiery? Samsung poprawił coś w długości działania na baterii poprzez aktualizacje? S10e ma większy akumulator (3100 vs 3000mah) i mniejszą rozdzielczość ekranu, więc teoretycznie powinno być lepiej. Mimo to, w każdej recenzji wszyscy powtarzają, że bateria jest w tym modelu problemem. Nie lubię mieć tego dyskomfortu psychicznego, gdy wychodzę o 18 na miasto z 40% baterii i zastanawiam się, czy bateria dotrwa do 22, czy muszę brać
@TragiKomediant dokładnie, mam telefon bodajże tydzień czy dwa od premiery, ale nie wydaje mi się żeby w kwestii baterii coś się zmieniło (przynajmniej na pewno nie na minus). Z drugiej strony nawet jeśli pod wieczór brakuje procentów to szybkie ładowanie robi robotę, nie wyobrażam sobie już telefonu bez tej funkcji.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TragiKomediant: mireczku wołaj na co się zdecydujesz, bo sam stoję przed identycznym dylematem. Najchętniej chciałbym właśnie Pixela albo OnePlus ze względu na czystego Androida, ale chciałbym wziąć telefon na raty 0% a żaden z nich nie jest dostępny w takiej ofercie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tosh: chciałeś żeby Cię zawołać,gdy coś zadecyduję.

Na razie się wstrzymam - poczekam jak rozwinie się sytuacja z Huaweiem.

W międzyczasie śledzę ceny telefonów i gdyby trafiła się okazja to zamówię coś. Za okazję uważam:

P20 Pro za mniej niż 1800 zł.
P30 za mniej niż 2000 zł.
Pixel 3 za mniej niż 2200 z amazon.de

Poza tym zbieram ciągle opinie o baterii w S10e. Podobno po kwietniowej aktualizacji jest trochę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TragiKomediant: Dzięki za info. Sam patrzyłem na P20 Pro/P30, ale inba z Huaweim skutecznie mnie odstraszyła, i przepaskudna nakładka Emui. S10e bym brał, ale w Euro RTV jest za ponad 3k, a tyle to już bym nie dał za bądź co bądź, wybrakowaną wersję flagowego S10.

Bardzo chciałbym MI9, mimo braku stabilizacji optycznej (a na aparacie mi chyba najbardziej zależy) bo uważam że za tą cenę jest idealnym kompromisem i pogodzeniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tosh: ja mam obecnie Motkę z gołym Androidem i jest trochę.... nudno. Działa bardzo szybko, nawet te trzy lata po premierze, ale poza gestami Moto nie ma żadnych ciekawych funkcji, które są u konkurencji.

Wg ceneo s10e można dostać za mniej jak 2400 zł i nie powiedziałbym że jest wybrakowany, tylko inny niż S10. Mniejsze rozmiary, płaski ekran i czytnik palca z boku to same plusy moim zdaniem. Zoom w aparacie
@TragiKomediant: Sam korzystam z Pixel 3A XL (przesiadłem się z Xiaomi mi5s) i mimo, że ma tylko 4 GB ramu, to nie wybrał bym nic innego.
No i dostajesz Chromebooka w prezencie.
Sprzedaję teraz wersję (nie XL) na Allegro z Chromebookiem, jeśli jesteś zainteresowany, możesz kliknąć:
https://allegro.pl/oferta/google-pixel-3a-white-64gb-chromebook-acer-16-gb-8126791370
W następnym tygodniu będę miał wersję XL, też z Chromebookiem.
Myślę, że w tej cenie to najlepszy telefon, szczególnie, że jeśli się kupuje z
@TragiKomediant mam U12+ i w codziennym użytkowaniu dotykowe przyciski o ile tel nie jest w etui nie sprawiają raczej problemów. W etui już nie zawsze jest super ale ogólnie do przeżycia. Na dniach wjedzie (w końcu xD) Pie. Poza tym całkiem udany telefon. Nie ma nocza, dźwięk z USB-C robi robotę, aparaty robią robotę, wyświetlacz w ostrym hiszpańskim słońcu jeszcze jak Cię mogę, w pomieszczeniu natomiast jest złoto a i niby odwzorowanie
@TragiKomediant: 3a czy 3a xl? jak soft i tel? czytam czytam i doczytuję się, że są różne błędy w sofcie, błędy z mikrofonami etc etc prawda to? aaa no i czemu nie brałeś z amazona? ponoć mają turbo dobrą obsługę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bgonzo: Na paru stronach wyczytałem, że pomimo większej baterii w XL ten wcale nie działa dłużej od zwykłej 3a. Na przykład tu: https://www.tomsguide.com/us/pixel-3a-vs-pixel-3a-xl,news-30029.html

Pamiętaj, że pomimo większego wyświetlacza w XL masz mniejsza rozdzielczość. Dziwny ruch ze strony Googla.

Podłączając telefon do ładowarki wieczorem mam 25-40 procent, w zależności czy oglądam seriale na siłowni gdy biegam na bieżni. W pracy używam głównie telefonu służbowego, ale zdarza mi się bawić w przerwach swoim