Wpis z mikrobloga

Cześć,

dzisiaj testowałem w perfumerii nowe Acqua Di Gio Absolu Instinct i nie do końca rozumiem, czemu jest dużo głosów, że absolutnie on odbiega od klasyka.
Powiem, że perfumy nie zawiodły mnie, ale także nie zachwyciły.
Najzwyczajniej nowa wariacja w tematyce AdG, która jest bardziej cytrynowa, nadal morska, ale troszkę słodka w wymiarze drzewnym.
Trochę mi idzie w vibe nowego Azzaro - Chrome Acqua.
Z blotera ładnie projektował na 1m przez 30min jak go położyłem obok siebie, więc liczę na to, że parametry w globalnym wypadną również bardzo przyzwoicie.
Ulokował bym go pomiędzy klasycznym AdG, a Profumo i sądzę, że wielbiciele linii się nie rozczarują :)
Ode mnie mocne 4.

Jeszcze przy okazji sobie zobaczyłem jak tam świeże wypusty La Nuit wyglądają i mam trzy krótkie przemyślenia.
Po pierwsze w otwarciu poczułem coś kwaśnego, ale tylko przez chwilę, więc zrzucam to na karb zawirowania mojego nosa.
Po drugie ilość lawendy która jest w głowie i w sercu jest przytłaczająca.
Totalnie dominuję nad kardamonem, który dopiero w dry downie zaczyna się przebijać, gdy zapach znika mi z blotera - straszne to jest.
Po trzecie chyba znowu jakaś reformulacja była, ale nie dam sobie ręki uciąć...
W bardzo złym kierunku to idzie, to spłaszczanie kompozycji, degradowanie głębi zapachowej.
Mam nadzieję, że nowa wersja perfumowana da czadu i nawiąże do najlepszy roczników La Nuit i nie mam tu na myśli roczniki 2009-2010 - bo to jest niemożliwe, ale te z lat 2011-2013.

#perfumy #scentlife
dradziak - Cześć,

dzisiaj testowałem w perfumerii nowe Acqua Di Gio Absolu Instinct ...

źródło: comment_CLtQT0jBcGlgVzvzl3oZzSM4IRjv9wpq.jpg

Pobierz
  • 3
@dradziak: ja mam La Nuit od boadupczyciela i też jest kwaśny w otwarciu. Bacz z tego co pamiętam z 2018r.
Co do Absolu Instinct, gdziś znowu go szukałem i znowu mi się nie powiodło. Mam spore oczekiwania, bo oceny ma wysokie a wszystkie flankery AdG . oprócz przesadnie drogiego Essenza są dla mnie słabe. Nawet Profumo mi się zupełnie nie podoba.
  • 1
@dr_love
Eh..widzisz, samowyparcie nawet nie pomaga.
Miałem nadzieję, że to przez perfumy które wcześniej wąchałem..co oni do chu#a robią z tym La Nuit?
Myślę, że o tym nowym AdG raczej nie będziesz miał bardzo dobrej opinii, ale powinien być ok.
Jest taki strasznie idący w obecny nurt perfumiarski.
Są przyjemne, ładne i w ciemno bym je polecał jako pierwsze perfumy, ale nie ma efektu wow.
Chyba największą ich zaletą, będą parametry bo