Wpis z mikrobloga

8/100 #perfumy #100perfum

Creed Green Irish Tweed

Ten zapach zapoczątkował nową modę w perfumiarstwie - fresh fougere.

Jest to moje pierwsze dzieło marki Creed i ulubione zarazem. Kilka lat temu, gdy odebrałem jego odlewkę, jechałem akurat do urzędu skarbowego, bo jakaś biurwa pomyliła tabelki i wyszło jej, że mam do zapłaty ponad 100k zaległego podatku.
Pomyślałem sobie: a co mi tam, zrobię od razu test globalny, gorzej i tak już nie będzie. Po aplikacji pierwsza moja myśl, to świeże pranie. Taki typowy, świeży proszek do prania z dodatkiem świeżo skoszonej trawy i innego zielska.
Nic specjalnego. Wszedłem, załatwiłem to, co miałem załatwić i gdy wychodziłem, do mojego nosa dotarł niesamowity aromat, który przypominał mi Cool Water od Davidoffa, tylko po stokroć lepiej skomponowany. To był właśnie GIT.
Zapach zieleni i irysów mnie oczarował. Czułem się, jakbym właśnie wszedł na łąkę wiosną, na której ktoś właśnie skosił trawę, a gdzieś w cieniu rosły dorodne, pachnące irysy. To prawdziwe arcydzieło. Zapach, który mógłbym używać do końca życia.
Gdy nosisz ten klasyczny zapach fougere, czujesz się jak mężczyzna 30+ lat temu #pdk.

Zarówno moja była jak i obecna dziewczyna uwielbiają ten zapach, ogólnie reakcja kobiet na niego jest bardzo pozytywna.

Idealna propozycja na lato, trwałość na cały dzień, nie dusi, nie męczy. Jest bardzo elegancki, więc do dresu zdecydowanie nie pasuje.

Niestety wiele osób myli go z Cool Water, co nie przekłada się na jego prestiż. Gdy idziesz na randkę i masz zamiar zainwestować 800zł w perfumy, na pewno nie weźmiesz GITa.
Dla niewprawionego nosa praktycznie nie ma różnicy pomiędzy nimi. Moim zdaniem wart jest swojej ceny. Czytałem też, że ktoś porównuje go z Aspen'em od COTY. Dla mnie to to są dwa zupełnie różne zapachy, ale ktoś tam podobieństwo czuje.

Typ: klasyczne fougere
Zapach: 10/10
Trwałość: 9/10
Projekcja: 7/10
Oryginalność: 3/10
Podobne zapachy: Davidoff Cool Water, COTY Aspen
Cena: ok. 700zł za 100ml

https://www.fragrantica.com/perfume/Creed/Green-Irish-Tweed-474.html

tl;dr

KaraczenMasta - 8/100 #perfumy #100perfum 

Creed Green Irish Tweed

Ten zapach z...

źródło: comment_k5Ea7oao7Tb6JHl6dTyZBT0gw8feNOXD.jpg

Pobierz
  • 18
Zarówno moja była jak i obecna dziewczyna uwielbiają ten zapach, ogólnie reakcja kobiet na niego jest bardzo pozytywna.

Idealna propozycja na lato, trwałość na cały dzień, nie dusi, nie męczy. Jest bardzo elegancki, więc do dresu zdecydowanie nie pasuje.


@KaraczenMasta: bo to bardzo ładny przyjemniaczek. Dość klasycznie męski, ale wciąż nie jest to zapach z brodą. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Dres przesada, ale swoje ml zużyłem w
Trwałość: 9/10


@KaraczenMasta: Łoo, to mnie zadziwiło. Po 4 godzinach nie jestem w stanie go wyczuć, a pytając otoczenie padały odpowiedzi, że czuć, lecz bardzo bliskoskórnie albo wcale. Zapach 10/10, ale cena przy takich parametrach boli. Idzie odczuć jakość składników, wielowymiarowość i przestrzenność tego zapachu, ale co mi po tym, gdy tak szybko ginie. Któryś z Mirków pisał o L'Adventure Knight jako mocno zbliżonym do GITa. Wiążę z nim duże nadzieje,
@cibronka: przetestuj je ręką w rękę, a zobaczysz, o czym mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za dzieciaka moja mama trzymała na oknie taka pachnącą trawę. Jak się zerwało jej źdźbło i roztarło w dłoniach, to czuć było właśnie ten zapach. Oryginal Vetiver pachnie świeżo i cytrusowo, to zapach świeżo zerwanej wetiwerii pachnącej ( ͡° ͜ʖ ͡°)