Wpis z mikrobloga

Joł, panowie spod #xbox #xboxone #konsole #gry

Ktoś z was wymieniał dysk w konsoli xbox one/ xbox one s?
Jeśli tak to kilka pytań mam.
1. Jest różnica w szybkości działania interfejsu?
2. System nie "ścina"? Aplikacje systemowe działają tak szybko jak powinny?

Na moim hdd teraz obejrzeć klip z gry to parodia, buforuje długo nawet te offline. Ostatnio nawet apex legends przestał działać bo tak. Boje się że dysk mi pada, ale nie daje oznak zdychania, normalny spinup, zero stuków, tylko wiesza się strasznie. Wiadomo, 5400 rpm z 32 mb cache to kpina nie dysk, ale polecę klasykiem, "wcześniej chodziło lepiej". Teraz najprostsza czynność to udręka.

Oczywiście biorę pod uwagę, że kupię ładny dysk 2TB, 128MB cache, 7400 rpm a konsola bedzie sie ciac bo to windows xD
  • 12
@TymRazemNieBedeBordo Ja wymienialem, zaczęło się od zacinania interfejsu, błędów zapisywania i nagle padł całkowicie. Trochę roboty jest , ale nie jest to zbyt specjalnie skomplikowane (podobno ale nie wiem ile w tym prawdy, można uwalic całkowicie konsole). Po wymianie znowu chodzi idealnie bez scinek. Tu masz poradnik oraz linki do pobrania YT ,bootanim musisz poszukać gdzie indziej bo linki padły, chyba że mam jeszcze pliki na kompie to mogę podesłać. Ogólnie będzie
@Haslo123: ooo stary dzięki za info :D Roboty się nie boje bo to nie pierwsza konsola od ms którą będę rozbierał tylko czy faktycznie będzie sens ( ͡° ͜ʖ ͡°) jutro rozkręce i sprawdzę stan dysku hdinfo, tylko najpierw sprawdze czy nie popsuje tak czegoś.

dzieki za link
@TymRazemNieBedeBordo Tylko nic nie poprzestawiaj na dysku ( ͡º ͜ʖ͡º) tu jeszcze lepszy i czytany poradnik bo na tamtym filmiku gość chyba zatoki ma zapchane xd i dodatkowo dużo informacji gbatemp . Tylko nie wiem jak w tych poradnikach bo już nie pamiętam ale na samym końcu zainstaluj aktualizację z pendrive tak jak na tym pierwszym filmiku :D i jeszcze u mnie objawiało się takim cykaniem dysku.
@Haslo123: ja chce ze 2tb wsadzić by mieć spokój z miejscem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz, kwestia tego typu, że nie wiadomo ile i gdzie leżakowały te dyski które nam wsadzili, jak je transportowali itd itp. moja konsola dodatkowo przeżyła podróż samolotem, pewnie nieźle tam głowicę wytrzepało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TymRazemNieBedeBordo: Ja swoją wożę jakieś 8 razy w miesiącu po ~40km od chyba 4 lat i w sumie nie zauważyłem, żeby była bardziej zamulona niż na początku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dużą rolę odgrywa u mnie jakość internetu z którym się łączę. Na niższym pingu jest dużo szybciej, między innymi przy przeglądaniu nagrań.

Łączysz się po wifi czy kablem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TymRazemNieBedeBordo: Internet na pewno ma wpływ, sam widzę porównując w dwóch różnych miejscach.

W jednym mam mobilne LTE, niby prędkość super ale słaby ping i oglądanie klipów czy nawet nawigacja po sklepie jest trochę męcząca, właściwie oglądanie klipów to katorga.
W drugim miejscu mam standardowy internet kablowy, prędkość podobna ale dużo lepszy ping i klipy ładują się płynnie.

Ale jeśli mówisz, że nawet klipy offline się długo buforują to może coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beeercik: płynności rodem z Windowsa czysto postawionego na ssd nie oczekuje ale wiem że ui bardzo bottleneckuje cpu, oraz fakt jak skopali ten interes i tu dysk nie pomoże. Po prostu nie chce mieć scinek ( ͡° ʖ̯ ͡°) może faktycznie pomysle nad internetem eh albo przynajmniej potestuje najpierw