Wpis z mikrobloga

#nintendoswitch #nintendo #switch #konsole

Dobry wieczór, mam pewien problem ze switchem, lecz najpierw krótka historia. Kupiłem go pare miesięcy po premierze. Gdzieś przechlałem docka, ale zbytnio za nim nie płakałem, bo konsole kupiłem bardziej jako handhelda. Ostatnio zakupiłem JustDance, no i przydałoby się obraz puścić na tv. Zakupiłem docka, i to niezbyt taniego, ale po podłączeniu konsoli do niego na telewizorze nic się nie wyświetla. Inny switch podpięty pod niego normalnie działa. A gdy tego swojego podpiąłem pod oryginalnego docka, to także nic nie wyświetlał. Rozdzielczość w ustawieniach mogę zmienić tylko na 480p. Po tym nic się nie dzieje. Miał ktoś podobny problem? Wie ktoś może jak go rozwiązać? (w komentarzu postaram sie załączyć filmik i zdjęcie)
  • 15
@kodul5827:

TLDR:

Has to be done in this order (start with nothing plugged into the dock)
Plug in USB-C power adapter.
Plug in HDMI to Dock.
Plug in HDMI to TV.
Put Switch in the Dock.
Turn on TV and select input.

Tłumaczonko:

Wszystko musi być wykonane dokładnie po kolei (zacznij od całkowicie rozłączonych wszystkich kabli i wyłącz TV):
- Podłącz zasilacz do DOKU;
- podłącz HDMI do doku;
- teraz
H.....H - @kodul5827:

TLDR:

Has to be done in this order (start with nothing pl...
Mnie to wygląda na zbyt mało zasilania, masz pierwsza edycje konsol, być może potrzebuje więcej mocy... inna sprawa, że dok zamiennik może być niekompatybilny z daną serią... nie wiem tak gdybam...
@kodul5827: Ten dock zamienik, który kupiłeś, to nie jest oryginalny model od Nintendo? Była afera, że nienintendowskie docki brickują konsole na sofcie >=5.0.0. Szczególnie docki od Nyko. Druga sprawa, to czy do tego docka używasz oryginalnego zasilacza?

Z tego co ostatnio wyczytałem, to nowe modele nieoryginalnych docków są bezpieczne, ale jeśli używa się ich w połączeniu z oryginalnym zasilaczem od Nintendo. Ale ja i tak bałbym się ich używać. Są jeszcze
Dock jest nienintendowski. Poczytałem opinie i ludzie go nawet polecają, nie maja z nim problemów. Używam oryginalnego zasilacza i kabla Hdmi