Wpis z mikrobloga

kto miał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mój pegazus, pamiętam jak mama mi kupiła go w sobotę u nas w mieście na rynku za bodaj 50zł - to był chyba 2003 albo 2004 rok, niesamowita sprawa, jarałem się jak górnik na szychcie i choć u mnie w klasie mieli już kąkutery to miałem ich gdzieć, bo u mniej pod telewizorem stał Garmisch-Lahti-Kirchen 2004 (nie pytajcie dlaczego, małyszomania wtedy królowała xDDDD)
jaka radość, ile emocji, ileż grania. ten szary kartridź był w zestawie i już było tam sporo pirackich gierek jak oczywiście mario, circus charlie, tetris, kaczki do strzelania (pistolet w zestawie), jakieś proste edytory tekstów, a nawet interpreter basica (o czym dowiedziałem się 15 lat później...)
miałem też 2 takie same pady jak te po lewej na zdjęciu. kiedyś tata przywiózł mi z pracy całą reklamówkę jakichś joysticków, padów, kartridży od kolegi a ja się poryczałem jak bóbr ze szczęścia, bo nie wiedziałem, że można mieć takiego farta w życiu :)
łezka w oku się kręci, kiedyś to było... było biednie, tanio, plastikowo i pikselowo, ale wesoło

całe życie myślałem, że to jakaś gówno podróbka, a to jednak było coś więcej i to było grubsze podrabianie nesa - Archon nawet materiał o tym modelu zrobił :D klik
#staregry #retrogaming #pegasus #gimbynieznajo
seeksoul - kto miał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mój pegazus, pamiętam jak mama mi kupiła go w sobot...

źródło: comment_E2pIpABjsTzXDBMrkId2DvgxGHXD4adx.jpg

Pobierz
  • 8
@seeksoul: Pamiętam całą masę gier, na których traciliśmy tygodnie z życia (ale tylko jak mocno padało i nie można było wyjść na dwór ( ͡º ͜ʖ͡º)) (nie było sejwów :D ), ale chyba najpopularniejsze z nich to Super Mario, Tanks, Rockman (znany w oryginale jako MegaMan), Mortal Kombat, Ultimate Soccer, Księga Dżungli, Zen Intergallactic Ninja czy Złota Piątka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wozyack - @seeksoul: Pamiętam całą masę gier, na których traciliśmy tygodnie z życia ...

źródło: comment_6QNH8Zb1wx4XQ9MG5NIrLOa23mgf2ccj.jpg

Pobierz