Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#loty #latanie #podroze #ryanair
Mam kilka pytań mireczki
1. Czy do Anglii wlecę na zwykłym dowodzie osobistym? Na ich stronie jest pic rel i nie ma wymienionej Anglii, pomimo że należy do EOG
2. Czy skoro nie mogę przewozić płynów o łącznej pojemność litra (pic rel w komentarzach będzie a propos tych zasad) to np. szamponu nie wezmę? Czy tyczy się to innych płynów, trudno mi zrozumieć takie zasady jakobym nie mógł szamponu wziąć a będę leciał pierwszy raz
Dodam że biorę wyłącznie bagaż podręczny
3. Jeżeli mój plecak przegracza 40cm o jakieś 5cm to przejdzie to czy muszę wziąć koniecznie coś mniejszego?
4. jak to wygląda z zamieszaniem na lotnisku, bo mam dwa autobusy, jeden planowo na miejscu 1,5h przed odlotem a drugi 4,5h przed odlotem, samemu wszystko muszę ogarnąć i się martwię czy 1,5h to nie jest za mało czasu.
5. Czy jeśli nie mogę wlecieć do Anglii na dowodzie osobistym, to czy muszę go zabierać ze sobą? Wolałbym wziąć tylko jeden dowód tożsamości, aby nie zgubić drugiego.
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@awdgb125690: możesz na dowodzie. Szamponu nie weźmiesz bo jeden pojemnik max 100ml do tego w woreczku strunowym a łącznie 1l. Plecak raz przejdzie raz nie, jak będzie miękki i się zgniecie to przejdzie. 1.5h przed wystarczy, gorzej jak staniesz w korki to może być lipa. Generalnie wg polskiego prawa masz mieć dowód przy sobie.
  • Odpowiedz
@awdgb125690: Ja na pokład wszedłem z torbą pod siedzenie i taką małą przez ramię mimo taryfy standardowej. Na lotnisku przy gate musisz się wylegitymować dowodem osobistym, inaczej nie wejdziesz na pokład. Skoro bierzesz tylko bagaż podręczny, to od razu szukasz punktu kontroli bezpieczeństwa, jeżeli przyjedziesz planowo i nie wylatujesz z Frankfurtu, to powinieneś się spokojnie wyrobić. Możesz wwieźć szampon, żel pod prysznic, ale musisz je przelać do pojemniczków po 100ml i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motorade: wylatuję z Modlina
To już chyba odpuszczę sobie przelewanie i na miejscu wszystko kupię xd
W ogóle dobrze że o tej torbie powiedziałeś, bo również korzystam z listonoszki i bym zapomniał o to spytac, dzięki

Pogoda na dzień wylotu to przewidywane opady, nawet jak jestem kompletnym nowicjuszem na lotnisku to myślisz że do ogarnięcia :D ?
  • Odpowiedz
@awdgb125690: szukaj napisów/ banerów/ plakatów prowadzących do kontroli bezpieczeństwa, znajdź na ekranie numer bramki/ wyjścia/ gate'a i idź się po polsku #!$%@?ć do strefy bezcłowej by zrobić aferę na pokładzie :) No i miej na uwadze, że tam kawa czy bary nie należą do najtańszych.
  • Odpowiedz
@awdgb125690 jak wyżej - Modlin to taki dworzec PKS xD jak leciałem z Modlina byłem 1,5h przed i bez problemu się wyrobiłem, nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu bez problemu nieco większe bagaże przechodziły a co do pojemników po 100ml i woreczka strunowego to możesz kupić np w rossmanie, jak i wszelkie kosmetyki w mniejszych pojemnościach :D
  • Odpowiedz