Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko

1. Co sie teraz je? Bo kiedys to byl Acodin chyba, z 5 lat temu.
2. Czy stosowanie kodeiny do celów rekreacyjnych jest bezpieczne dla osób z depresją i fobią społeczną?
3. Czy dla osób niedoświadczonych będzie to bardzo intensywne doznanie czy raczej subtelne? Przy typowej dawce.
  • 24
  • Odpowiedz
@fucked_up: jak nie masz wyrobionych receptorów to nic nie poczujesz po thiocodinie, parę razy czasem trzeba. Acodin nieoplacalny, lepiej tussidex ale to i tak słaba faza w porownaniu z jakimś lsd, hometem. Teraz wszyscy #!$%@? benzo które nic nie robi ale biorą bo tak XD
  • Odpowiedz
@fucked_up: 1. Acodin klepie i wysyła w Astral. P o l e c a m z całego mojego zdysocjonowanego serduszka.

2. Fizycznie tak samo bezpieczne jak dla każdego, ale psychicznie na 100% grozi #!$%@?, bo każdy opiat usuwa wszelkie problemy (na chwilę).

3. Ale co? Acodin będzie w #!$%@? mocny, kodeina subtelna.
  • Odpowiedz
@Brango: receptory mit imo, a dxm mnie zmiażdżyło o wiele bardziej niż jakakolwiek psychodela. dysocjanty są dziwne
@fucked_up:
1.akodin
2.nie jest bezpieczne dla nikogo
3.nie pakuj się w opio a na pewno nie przy fobii społecznej chłopaku
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: brałem thiocodin i na mnie nie działał nigdy, niektórzy tak mają. Żaden mit, poczytaj sobie hyperreala. Może i dex też ma swojego rodzaju siłę, ale wrażenia, wizuale, myśli itp po homecie, lsd, 2cb zdecydowanie wygrywają. Dex to dla kindercpunow albo ostatnia deska ratunku. Każdy kto ostro cpie, to Cie poważnie nie weźmie jak mówisz że dex jest niewiadomo jaki. Całkiem spoko jak na początek ale wiele rzeczy jest zdecydowanie lepszych
  • Odpowiedz
@Brango: a, myślałem że mówisz słaba faza w sensie że słabo klepie, a nie że subiektywne wartościowanie substancji. misanderstenging. to oczywiście się podpisuję, deksa raz czy dwa warto spróbować dla samej osobliwości doświadczenia i tyle
  • Odpowiedz
@fucked_up: 1. dzieci ćpają co się da, najłatwiej chyba thiocodin lub acodin
2. nie jest bezpieczne, bo nic Ci nie da w perspektywie czasu, co najwyżej nabawisz się uzależnienia i nieprzyjemnych skutków ubocznych plus tolerancja, a jak na tą fobię jeszcze bierzesz benzodiazepiny to już na pewno daruj sobie jakiekolwiek opio
3.zależy, to kwestia indywidualna, z ciekawostek to około 5-10% populacji ma genetycznie uwarunkowaną inną aktywność CYP2D6 (mają więcej niż dwie
  • Odpowiedz
@fucked_up: dobrze czytałeś :) W soku z grejpfrutów jest kilka ciekawych związków, a za to o czym piszesz odpowiada głównie kwercetyna i naringerina, bo hamują CYP3A4 i CYP1A2 w cytochromie P-450, przez co spowalniają metabolizm różnych substancji więc co za tym idzie - podnosi się ich stężenie we krwi. Najbardziej niebezpiecznie w tym przypadku jest z lekami na serce, statykami i immunosupresantami. W prostym porównaniu, zjesz jedną tabletkę, a efekt jest
  • Odpowiedz
@fucked_up: 1. Benzo, tramal i inne z apteki to sa wlasnie na bol istenienia leki. 2. wrecz zalecane, chociaz nie bo powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne i ciezko sie oderwac. 3. Nie wiadomo ile to typowa dawka. Dla mnie typowa dawka to 150mg, dla typa z tolerką przy wadze 100kg typowa dawka to pewnie z 600mg. Sprawdz czy nie masz zmutowanych enzymów ktore przeksztalcaja kode w morfine, i bardzo ważne -
  • Odpowiedz
@GothBoyy666: Nie odnosiłam tego porównania tylko do kodeiny i właśnie nie przesadziłam, poczytaj o tym, jest cała masa badań na ten temat. Oczywiście farmakokinetyka i interakcje z sokiem grejpfrutowym zależą od rodzaju substancji, czy przyjmujesz ją jednorazowo, czy np. bierzesz codziennie tabletki na serce itp. Np koadministracja amiodaronu z sokiem grejpfrutowym powoduje że we krwi obserwowane jest jego istotnie wyższe stężenie, a dronedaron to około 300% w stosunku do stężenia kontrolnego.
  • Odpowiedz
@Kiszkotka: Jesli to co piszesz i faktycznie może tak mocno wzmacniać to prawda to przyjade do ciebie osobiscie i dam ci 1000zł. A to nie chodzilo o to w grejpfrucie, że blokuje enzym odpowiedzialny za metabolizm kodeiny do norkodeiny przez co ten drugi enzym ma wieksze predyspozycje do metabolizmu kodeiny do morfiny?
  • Odpowiedz
@GothBoyy666: Może tak wzmacniać - zależy o jakiej mówimy substancji, a jeśli chodzi o efekt końcowy to spore znaczenie ma indeks terapeutyczny danego leku :) jeśli chodzi o metabolizm kodeiny a substancje aktywne występujące w soku z grejprutów to nie wchodząc w szczegóły, jak najbardziej hamują one CYP3A4, ale tak naprawdę ten enzym metabolizuje max 10% kodeiny do norkodeiny, ALE hamują także CYP1A2 i CYP2D6 odpowiedzialny za O-demetylację kodeiny do morfiny...
  • Odpowiedz
@GothBoyy666: W zasadzie ciężko powiedzieć, bo nie ma takich badań klinicznych (a przynajmniej ja nie znam) z kodeiną, choć domyślam się że w praktyce niejeden już próbował tego połączenia :D Myślę, że efekt końcowy mocno zależy od dawki kodeiny i ilości wypitego soku w danym czasie. Czysto teoretycznie grejpfrut raczej będzie wzmacniał działanie kodeiny :)
  • Odpowiedz
@Kiszkotka: Czytalem dużo, że piperyna w pieprzu blokuje ten enzym od norkodeiny, tak samo o grejpfrucie ale jedyne wyczuwalne wzmocnienie poczułem po miksie prometazyny, podziałało jak dawka 2x większa
  • Odpowiedz