Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Dzisiaj wpis dotyczący marki Citizen (tak jest panie @m_bielawski, znowu ;)

Niedawno, jeden z Mirków @Wygryw_z_wyboru pisał o modelu z tegorocznego Baselworld. Żartowałem wtedy ze jest to "Grand Citizen".
Otóż nie wiem czy wiecie ale Citizen posiada w ofercie coś co można tak nazwać.
Jest to Citizen Chronomaster. Zaprezentowany pierwszy raz w 1995r jako poprostu "The Citizen" (xD)
Dołączył w ten sposób do grona zegarków określanych jako HAQ (high accuracy quartz). W gronie tym jest GS, Longines VHP i Breitling SuperQuartz.
Super dokładny ( "thermo-compensated" , temperatura ma duży wpływ na dokładność mechanizmu kwarcowego) kwarc (dokładność +/- 5 sekund na rok!)
Dla perspektywy, "high-end" Seiko mechanizm 9F, opisywany jest dokładnością około
10 sekund/rok.
Dodatkowo oczywiście technologia Eco-Drive i perpetual calendar.
Dostępny jest tylko jako JDM (Japanese Domestic Market). Co ciekawe nigdy nie był planowany w sprzedaży poza Japonią.
Ceny od około 1,8k $ do 3,5k $

Jest nawet jeden dostępny na CW

https://www.creationwatches.com/products/citizen-eco-drive-53/citizen-eco-drive-aq4030-51e-titanium-analog-mens-watch-15323.html

Nosiłbym...

#teamcitizen ;-)

#zegarki #zegarkiboners
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Dzisiaj wpis dotyczący marki Citizen (tak jest p...

źródło: comment_Vfq5ImRJBfq1Ou4i9n28MZ2tE5zbXt50.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AllieCaulfield: *cha ching!* 0.65zl wpadlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten z picrel piekny. Swietna tarcza. Niestety cena troche odstrasza... za te pieniadze mozna miec wlasnie wspomniane Grand Seiko ze Spring Drive i idealnie plynna wskazowka.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: rzeczywiście Seiko SRPC97J1 ma podobną tarczę.
@m_bielawski: tutaj trochę więcej niż 65groszy. Zobacz napracowanie ;)
@Wygryw_z_wyboru: @wujekwichura: tak jest, zaprogramowany na lata przestepne. Będzie to poprawnie hulać do roku 2099. Jeśli chodzi o perpetual to nie jest to jakiś szczyt technologii jak w przypadku mechanicznych. W modelu, który posiadam jest również perpetual tylko ja mam dodatkowo "radio controlled", więc to pomaga synchronizacji. Żałuję,
  • Odpowiedz