Wpis z mikrobloga

@public_html: @wytrzzeszcz: Pierwsze minery USB zaprojektował i produkował, nasz prezes stowrzyszenia Bitcoin Polska - Filip Pawczyński. Chipów sam nie robił, tylko kupił gotowe Bitfurego. Dziś już są bardzo słąbe i nie ma sensu nimi kopać, ale do niedawna były to najwydajniejsze ASICE na świecie jeżeli chodzi o efektywność zużycia energii / hash. Przewyższały Antminery S9. Kopanie na nich byłow sumie wyjątkiem dającym ludziom zarobić, bo dostali je od ręki a
Pobierz cyberpunkbtc - @public_html: @wytrzzeszcz: Pierwsze minery USB zaprojektował i produk...
źródło: comment_gjy5wgF6ItFrlU4QN6WkZGWbffYKR3ds.jpg
@wytrzzeszcz: Teraz juz ówno wykopie. O ile pamiętam to one mają po 5-20GH. Antminer S9 dzisiaj gówno kopie a ma 14THm czyli jest jakieś x1000 mocniejszy :D
To ci się nigdy nie zwróci. Za póxno. Nawet by ci mining pool nie wypłącił.
@wacky: Koppanie to co innego. Na pewno za to kupuje BTC.
Jak juz chcesz na siłę pokopać tak dla zabawy, to bardziej ma sens kupienie takiego asica na usb do litecoina. Kilka miesięcy temu zrobili jakieś nowe, więc pewnie coś tam wyskrobią. Może nawet ci się zwróci jego koszt, bo nie liczyłbym na zarobek. Pwenie jakbyś sprawdził ile tym wykopiesz, to może wyjdzie w okolicach kosztu tego asica a ostatecznie wyjdzisz
@cyberpunkbtc: Nie chce kopać już nigdy. Kopałem w 2013, kopałem w 2017 (niechętnie, ale w coś trzeba było zainwestować zysk spółki i kupiliśmy dziesiątki GPU) i w 2017 wyszliśmy na 0 i to ciężko, sprzedając szybko te karty, ale od początku nie byłem zwolennikiem kopania w 2017, bardziej pomysł wspólnika. Jak w 2013 kopałem to się jeszcze mi opłaciło, dobrze że przetrzymałem te wykopane bitki aż do dzisiaj :)
@wytrzzeszcz: @cyberpunkbtc: te polskie ASIC to nie takie co na zdjęciu, tylko takie z radiatorem żebrowym, ale zdjęcia już nie potrafię tego znaleźć (podobne do tego co wrzucam). Te z twojego zdjęcia to typowe chińczyki, których miałem w najlepszym czasie 200 na 25 HUB-ach USB + RaspberryPI jako kontroler ( ͡° ͜ʖ ͡°) To były piękne czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak
Pobierz j.....6 - @wytrzzeszcz: @cyberpunkbtc: te polskie ASIC to nie takie co na zdjęciu, ty...
źródło: comment_o1TpXxAU0WadykzuWlOdZLfoGGvPIj5l.jpg
@cyberpunkbtc: @wytrzzeszcz: i nie jest prawdą że Antminer S9 gówno teraz wykopie (których miałem 10 jeszcze rok temu). S9 miesięcznie wykopie 0.0004876 BTC, a rocznie to już 0.1780 BTC. Sprawa tylko taka, że trzeba mieć darmowy prąd z jakiegoś nadmiaru przydziału itp. lub też być złodziejem ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo przy polskiej stawce za kWh jest się przy kopaniu na minusie ciągle.