Wpis z mikrobloga

#kosmetyki #pielegnacja #mirabelkopomusz

Zaczynam stosować koreańską pielęgnację skóry. Zaczynam widzieć znaczną różnicę przy mojej tłustej skórze. Robię codziennie maseczki z glinki na zmianę z maseczką cynkową (czasem tylko użyje jakiejś gotowej w płachcie albo z Dermiki). Czasem rzadziej bo np glinka Nacomi niewiele daje, ale glinka Biocosmetics i gotowa maska z Bingospa daje efekt na 2-3 dni.

Czy robię źle, że nakładam maseczkę prawie codziennie? Robię tak od około roku, ale koleżanka zainteresowała mnie pielęgnacją koreańską i mówi że robię bardzo źle.
  • 49
@Wungluwka Nie podrażniają właśnie bo mam mega tłustą i grubą skórę twarzy:P A odkąd stosuję pielęgnację koreańską jest lepiej. Boję się tylko że skóra się przyzwyczai do wysuszenia i potem zacznie wydzielać więcej sebum.

Może faktycznie będę robić rzadziej.
@darjahn Nie wiem, bazuję na informacjach od koleżanki i dlatego pytam. Byłam pewna że chodzi o oczyszczenie i pielęgnację odpowiednią dla skóry. Na dzień wysuszam bo inaczej makijaż mi spływa i mam warstwę tłuszczu (wysuszam głównie maskami, mydłem i olejami bo oleje nawet jak wysuszają, to jednocześnie nawilżają),tonikiem serum i kremem nawilżającym o konsystencji żelowej. Na noc nawilżam najintensywnej jak mogę. Stosuję serum, wodę micelarną, kremy i tonik które są przeznaczone do
@kwiatencja Rano przemywam twarz płynem micelarnym do skóry tłustej, idę pod prysznic, myję twarz i robię maseczkę, zmywam mydłem dziegciowym albo takim lekko nawilżającym żelem do twarzy.
Następnie pryskam lekko tonikiem - albo normalizującym albo z kwasem hialuronowym.
Potem serum(Super Power Mezo serum z Bielendy)
Potem olej z drzewa herbacianego albo lniany (dosłownie 2 krople).
Krem nawilżający żelowy.
Makijaż.

Wieczorem podobnie-płyn micelarny do demakijażu, czasem z olejem.
Myćko mydłem.
Tonik.
Serum.
Maska
oleje nawet jak wysuszają, to jednocześnie nawilżają)


@daddyissues_: to jest nieprawdą akurat, oleje z pewnością nie nawliżają, to emolienty i tworzą warstewkę ochronna zatrzymująca wodę, osoba z odwodnioną cerą uzywajac same oleje jeszcze bardziej pogłebi swój problem.
Nie jest sztuką nawalić 5 zabiegów oczyszczających, ale odpowiednio je dobrać.

Na moje rano mydło nie jest potrzebne, sam micel spłukany wodą/ albo sam żel by wystarczył. Dwa razy mydło to jest dość duzo
@daddyissues_ a no tak, przy moim wstawaniu na 6 do pracy, to jednak bez szans.

Ja używam glinek raz na dwa tygodnie. Codziennie to płyn micelarny ten z bąbelkami od bielendy i serum herbaciane matujące.
Wieczorem demakijaż i już tylko krem do skóry atopowej mediderm. Super się wchłania pomimo pierwszego wrażenia tłustości. Odkąd go używam mam spokój a krostkami i swędzeniem skóry. Cera też tłusta, dojrzała, ale bez zmarszczek (kiedyś ja przeklinałam,
Stosuję serum, wodę micelarną, kremy i tonik które są przeznaczone do skóry tłustej,


@daddyissues_: to też może być zdradliwe, bo producenci lubią robić produkty ander wysuszajace do cer tłustych a nie o to chodzi
@kwiatencja Maskę zmywałam mydłem bo to glinka i w sumie po prostu nie chciałam żeby została gdzieś na twarzy:P Poza tym jeśli rano nie myję twarzy mydłem to jest taka lepka i spuchnięta, pory są gigantyczne szczególnie bez glinki. Obawiam się że bez tego w ciągu dnia będę tłusta w godzinę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Cholernie ciężko dopasować cokolwiek do skóry tłustej i mocno porowatej, tym bardziej że