Wpis z mikrobloga

Hel, pisze appke w #reactnative i mam za zadanie zaimplementowanie w niej płatności. Problem w tym, że niestety Stripe odpada - nie jest dostępny w PL jeszcze. Mam w głowie taki flow: przycisk zapłać -> web view ze stroną #dotpay albo inny #payu -> powrót do appki po zatwierdzeniu płatności.

Czy ktoś już coś takiego implementował? Czy moje flow jest ok?

#programowanie


@dobrymarcin: Generalnie dobrze myślisz.
Twoje podejście w przypadku PayU
@Verbatino: @Nadrill: byłaby to płatność za bilety elektroniczne na pewne wydarzenia.

@Verbatino: RN udostępnia również WebView ale czy będzie on tak samo działał na iOS i Androidzie? W grę wchodziłaby bardziej płatność typu PEX gdyż nie chciałbym odpowiadać za sam wybór metody płatności w appce. PayU z tego co wiem ma dobry widok mobilny.
Dodatkowo pytanie: czy taki sposób płatności będzie zgodny z zasadami działania aplikacji na Apple Store? Wiem, że mają trochę obostrzeń jeśli chodzi o przyjmowanie płatności.
RN udostępnia również WebView ale czy będzie on tak samo działał na iOS i Androidzie? W grę wchodziłaby bardziej płatność typu PEX gdyż nie chciałbym odpowiadać za sam wybór metody płatności w appce. PayU z tego co wiem ma dobry widok mobilny.


@dobrymarcin: Nie wiem czy WebView z RN będzie dobrze działało z PayU. Jeśli jesteś ciekaw to sobie możesz przecież sprawdzić. Niemniej jeśli PayU dostarcza rozwiązanie, które działa i jest
@Verbatino: Problem u mnie jest niestety taki, że nie mam zbytnio dostępu do kodu natywnego dla Androida i iOS ponieważ używam Expo.io, nie chce jednak "ejectować" applikacji z Expo gdyz może to zrodzic wiele innych problemów. No cóż, zrobię pare eksperymentów - może się uda z tym WebView w RN :)
Dzięki wielkie!
@Verbatino: Problem u mnie jest niestety taki, że nie mam zbytnio dostępu do kodu natywnego dla Androida i iOS ponieważ używam Expo.io, nie chce jednak "ejectować" applikacji z Expo gdyz może to zrodzic wiele innych problemów. No cóż, zrobię pare eksperymentów - może się uda z tym WebView w RN :)

Dzięki wielkie!


@dobrymarcin: Zawsze możesz przeskoczyć na ExpoKit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście szybciej będzie
@Verbatino: Planuje zrobić tak: Call na backend API -> utworzenie zamówienia w PayU poprzez ich API -> Zwrot redirect URL do apki, utworzenie WebView z ich URL.

Zawsze możesz przeskoczyć na ExpoKit ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak, i 3 dni w plecy na przenoszenie wszystkiego aby działało z kitem :D