Wpis z mikrobloga

Kto z #konfederacja wystąpi w ewentualnej debacie TVP? Jak wystawia Korwina, albo Brauna to mogą zapomnieć o dobrym wyniku..
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylw1905: Ale w sumie Braun też by pasował, bo teraz strategią Konfederacji jest podbieranie konserwatywnych wyborców PiSu, a Braun gada bardzo konserwatywnie. Było to tłumaczone - konserwatywny elektorat jest wierniejszy niż ten wolnorynkowy, bo wolnorynkowy z czasem w większości przestaje popierać wolny rynek - ludzie się starzeją i coraz mniej zależy im na swobodzie gospodarczej, a coraz bardziej na zabezpieczeniach socjalnych. Zmiana strategii była dobrym pomysłem, co widać w sondażach.
  • Odpowiedz
@sylw1905: Przygotowany (w sensie mówiący krótko i dosadnie) Braun, nastawiony na celne punktowanie przeciwników (co przecież doskonale potrafi) byłby idealny...ale...no właśnie, moim zdaniem to nierealne, zacznie odbiegać od tematu, pogada za dużo, powie coś niewyważonego, nie jest to dobry pomysł moim zdaniem, po prostu nie wierzę że on da radę się przygotować pod taka debatę, nie jest stworzony pod takie krótkie piłki. Oczywiście nie można mu odebrać że często ma rację, mówi dość logicznie, ale przeciętny człowiek oglądający TVPIS nie ogarnie języka Brauna, wobec czego będzie miał go za oszołoma, co potem PIS wykorzysta.
Korwin moim zdaniem też odpada, jest najbardziej rozpoznawalny, ale zacznie jak zawsze gadać po swojemu, inteligentna osoba przyzna mu rację bo nie odmówi mu logiki...ale Korwin nie jest w stanie dostosować się do przekazu TV i wpadnie w każdą pułapkę, nie zyskując kompletnie nic, a ryzyko straty wydaje się spore, ponadto słusznie pisze @Hedage o przewadze konserwatyzmu nad wolnym rynkiem, niemniej jednak wyważony, punktujący Korwin byłby również ogromną siła, ale podobnie jak z Braunem - nie wierzę że sobie odpuści bycie Korwinem...niestety.
Liroy, oglądałem sporo materiałów z kampanii...stara się mówić merytorycznie, jego przekaz ma sens...ale wydaje się dość...płytki. Każdy temat sprowadza do Paderewskiego, teraz po wizycie w PE i raporcie Sośnierza w kółko gada o Spinellim, powierzchownie wygląda dobrze, ale brakuje mu błyskotliwości i umiejętności wypunktowania przeciwnika. Do tego dochodzi ta potyczka z gościem z PSL w TVN'ie, nie umiał się przebić, przekazać swoich argumentów w wirze programu, a tutaj wir będzie jeszcze większy. Naturalnie, miał rację w sporze z PSLowcem, ale został zakrzyczany i w debacie też bym się tego obawiał, po prostu nie da rady się przebić moim zdaniem i nie zostanie zapamiętany, jest dość solidny, ale to za mało, brakuje mu zwyczajnie kompleksowej wiedzy i byłby łatwy do trafienia, poza tym jego osiedlowy styl siedzenia (jak właśnie w TVN), nie będzie wyglądał dobrze, a przekaz pozawerbalny jest bardzo istotny, tu wszystko musi zagrać idealnie.

Sośnierz bardzo merytoryczny, ale również dla zwykłego Janusza nijaki, brakuje mu rozpoznawalności i nie jest to człowiek na ogólnopolską debatę, z tego samego powodu skreśliłbym Bosaka, to są ludzie na debaty w wąskim gronie ludzi znających się na rzeczy, ale nie do januszerki
  • Odpowiedz
@Miklin1209: O właśnie, no tak, zapomniałem że Braun lubi sobie pogadać... Cofam to co powiedziałem. :D Jemu dać mikrofon to mógłby 3 godziny mówić, a jak będą go ponaglać, to będzie się denerwować, że nie dają się wypowiedzieć i że cenzura. Jego świetnie się słucha, ale jednak do debat, gdzie trzeba odpowiadać, jak to napisałeś, na zasadzie "krótkiej piłki", to on się nie nadaje.
  • Odpowiedz
  • 2
@Miklin1209 byłem ostatnio na debacie i spotkaniu z Wilkiem w Katowicach. Na debacie wypadł bardzo dobrze, chyba tylko Piecha z PiSu wypadł lepiej, ale to w głównej mierze przez upośledzonego reprezentanta koalicji europejskiej. Wilk potrafi mówić prostym językiem, trafne, proste porównania no i potrafi również wyprowadzić kontrę. Myślę, że byłby chyba najlepszym kandydatem, tylko musiałby trochę bardziej merytorycznie gadać o tym swoim zagazowaniu wegla, bo nie podaje, żadnych faktów i na
  • Odpowiedz
@Miklin1209: ja bym stawiał na Mentzena albo Brauna (ze zwięzłością), o Wilku w sumie nie myślałem nawet.

Bosak wydaje się ciekawą opcją, bo taki "młody, przystojny to dam mu szansę i zagłosuję na niego", wartość jego wypowiedzi też jest treściwa w krótkim czasie.

Dużo zależy jakie pytania będą.

@Volki: jakieś potwierdzenie?
  • Odpowiedz