Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@restecp: usunięcie ciała szklistego, a dokładniej witrektomia eliminuje problem mętow. Ale zabieg jest drogi i inwazyjny. Można próbować „odparować” mety laserem (bezinwazyjnie/bezbolesnie) ale efektywność jest rożna.
@Scaryfog: U mnie problem jest niewielki, dlatego póki co nie ruszam ¯\_(ツ)_/¯ Przez 99% dnia o nich nie pamiętam, dopiero jak zrobię szybki ruch lewo-prawo na jasnym tle (najczęściej jazda autem i spojrzenie w lewe lusterko i potem prosto) powoduje przejście takiego "cienia", który za sekundę znika. Byłem u okulisty i wszystko ok poza jak to stwierdził "szklistką typową dla krótkowzroczności". Co to znaczy nie wiem, ale chyba będę żył, przynajmniej
@Kajot888: Podobno większość osób w pewnym wieku ma męty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami postępuje, czasami nie, czasami męty przemieszczają się i ich nie widać, czasami towarzyszą jakimś schorzeniom, ale najczęściej występują same z siebie. Jak chcesz to idź do okulisty przebadać dno oka, ciśnienie i powiedz co i jak. Podobno są jakieś krople, które hamują wytwarzanie mętów ale nie wiem na ile faktycznie działają. Jak już
@jmuhha: najczęściej u osób krótkowzrocznej, chorych na cukrzyce, na atopowe zapalenie skory, po urazach w obrębie gałki ocznej


Chcesz mi powiedzieć że atopowe zapaleniem skóry może spowodować slepote?
@restecp Miałem to samo i bałem się, że mam poważne jakieś powikłania ze wzrokiem, dzięki Miras za info ( )

@Scaryfog Pracujesz może przy laserowej korekcji krótkowzroczności i mógłbyś powiedzieć czy po wykonaniu zabiegu problem znika do końca życia czy np. jeżeli pracuje się codziennie po kilka godzin przy komputerze to nastąpi ,,nawrót" wady?