Wpis z mikrobloga

Więc jeszcze seta, znakomicie

Padniemy, ale zgódźcie się

Że z tylu różnych dróg przez życie

Każdy ma prawo wybrać źle.


Sam zastanawiam się nad swoją drogą przez życie. Czy można było wybrać lepiej spośród wielu opcji? Jak to wszystko by wyglądało gdybym np. zamiast technikum wybrał liceum albo dusił w sobie uczucia nigdy nikomu ich nie wyjawiając.
Zawsze kierowałem się w stronę która wówczas wydawała mi się możliwie najlepsza. Jednak po latach, miesiącach czy dniach zaczynam rozmyślać czy to aby na pewno było dla mnie najlepsze wyjście.
Byłem jak statek kierujący się snopem światła latarni morskiej, ale często kończył na niewidocznych ponad powierzchnią wody skałach lub mieliznach.

Chociaż w sumie, może to nie droga odgrywa kluczową rolę. Tylko wędrowiec który ten szlak przemierza.
#przegryw
  • 5
  • Odpowiedz
@uncomfortably_numb: Też żałuję czasami że nie wybrałem liceum. Pewnie #!$%@? by to zmieniło w moim życiu i bym przepadł gdzieś za Marcinkami grającymi na gitarach na ogniskach, ale wtedy się chyba ostatecznie zakopałem. W klasie 90% chłopów, w liceum to bym chociaż miał jakieś najmniejsze obycie z dziewczynami na co dzień, a tak to tylko piłka i jakieś inne gównotematy.
  • Odpowiedz
@hauser15: To ja już wolałbym być w technikum, może profil informatyczny czy coś. Nie dość, że nauczyłbym się jakichś praktycznych rzeczy to nawet byłaby szansa na znajomych, a tak to po liceum ani dziewczyny ani kolegów.
  • Odpowiedz
@hauser15: @FilozofujacyTopor: Jestem aktualnie w 3 klasie techbazy i jestem z wyboru szkoły zadowolony w 75%. Poznałem tutaj kilka zajebistych osobistości jak @Jumperrr i przeżyłem parę naprawdę fajnych chwil. W liceum pewnie też byłbym tą samą osobą i nic przez te 3 lata bym nie zmienił na lepsze pod każdym możliwym względem. Jedyne co to zastanawiam się dość mocno jak by wyglądało moje życie gdybym zamiast robić
  • Odpowiedz