Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem ze sparowaniem telefonu ze swoim kontem w mBanku. Każda próba zatrzymuje się na zdefiniowaniu PIN - "Przykro nam, usługa jest tymczasowo niedostępna. Spróbuj później". Obawiam się, że może mieć to związek z instalacją LineageOS (Android 9). Czy ktoś miał podobny problem?
#mbank #android #lineageos
  • 39
Jakieś postępy w tej sprawie? Mbank oczywiście olał sprawę ze względu na customowy system.
Mam Redmi Note 4 na Havocu i nigdy nie mialem problemów z żadną apką na tym systemie... aż do teraz, kiedy wyszła nowa wersja aplikacji mobilnej mBanku. Flashowałem kilka różnych customów i na żadnym z nich nie da rady sparować apki z kontem.
Ten cały #mbank to sam się ośmiesza. Zgłosiłem reklamację na którą od razu dostałem odpowiedź, że używałem customowego romu. Problem w tym, że poprzednie romy działają bez problemu, a... po zainstalowaniu Genymotion (emulator Androida) i wybraniu softu z Androidem 9 ten... przechodzi bez problemu...
Czy to jakaś różnica? Raczej żadna, bo na tym emulatorku to też śmiga śmieszny rom - vbox (sugerujący rom pod VirtualBoxa).
mBank PL 3.21.0 - po zainstalowaniu i sparowaniu działa, po update do najnowszej wersji w sklepie również działa - szach mat. Root i modowany rom nie ma nic do tego, po prostu ktoś spieprzył apkę...
odziom, a skąd wziąłeś apkę? Z jakiejś szemranej stronki z apkami, z chomika, APKPure? Też myślałem o sprawdzeniu starszej wersji aplikacji, ale miałem opory, żeby instalować aplikację banku z innego niż oficjalne źródła.
Nie polecam oczywiście tego sposobu! APKPure. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!!!
Myślę, że albo jest to celowe działanie banku, albo bug, którego mBank jeszcze nie wykrył. Różnica między wersjami jest taka, że po wpisaniu PINu jest dodatkowy krok potwierdzający aktywację mobilki. (nie chodzi tu o zieloną planszę z gratulacjami). W nowej wersji zostało to wycięte i się przez to #!$%@?.
Lepiej zostać przy Oreo i... mieć czyste sumienie - oraz oczywiście czekać na ewentualną
Swoją drogą - dziwi mnie, że bank zezwala na autoryzację ze starej wersji aplikacji. Taka sytuacja powinna być od razu blokowana.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cóż... jaki bank, taka apka. Ja osobiście nie odpuszczę, złożyłem już dwa odwołania od mojej reklamacji. Jak będzie potrzeba, złożę kolejne. ¯\_(ツ)_/¯