Wpis z mikrobloga

"Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego."

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź

Jeden z najwyższych hierarchów kościelnych w Polsce o przypadkach pedofilii w kościele i jej ukrywaniu przez kościół, ujawnionych w filmie "Nie mów nikomu."

https://streamable.com/c7msu

Czy kogoś dziwi, że w polskim kościele takie rzeczy się działy przez dziesiątki lat bezkarnie?

#neuropa #polska #kosciol #tylkoniemownikomu #wydarzenia #katolicyzm #4konserwy
rzep - "Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego."

Arcybiskup Sławoj Le...

źródło: comment_KN0j8FcQwN4Iq5Fyq5ky43awSmzrxWea.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@rzep: Bardzo dobrze biskup jej powiedział. Swoją drogą wkurzające jest to wieczne przejęzyczanie się dziennikarzy TVN którzy zamiast zwyczajowo powiedzieć ksiądz to mówią pan. W święta Wielkanocy oglądałem jakiś wywiad z księdzem. Ksiądz chciał radośnie i merytorycznie mówić o święcie a dziennikarz TVN uprawiał jakieś fikoły wtrącając docinki i insynuacje. Jeśli TVN myśli że takim chamstwem zniszczy Kościół to się grubo myli. Dzięki takim akcjom ludzie jeszcze bardziej jednoczą się przy
  • Odpowiedz
W święta Wielkanocy oglądałem jakiś wywiad z księdzem. Ksiądz chciał radośnie i merytorycznie mówić o święcie a dziennikarz TVN uprawiał jakieś fikoły wtrącając docinki i insynuacje.


@pss8888: Serio? Ja mam wrażenie, że dziennikarze TVN-u to wręcz na kolanach przeprowadzają te wywiady. Gdyby chcieli, to mogliby zrobić ten dokument,ale nie chcieli.
  • Odpowiedz
śli TVN myśli że takim chamstwem zniszczy Kościół to się grubo myli. Dzięki takim akcjom ludzie jeszcze bardziej jednoczą się przy Kościele


@pss8888: Czyli im więcej pedofili w kościele tym ludzie bardziej jednoczą wokół kościoła wypierając fakty?

odbiera poparcie antykatolickiej (czytaj antypolskiej) opozycj


No tak ten kto odważa się pytać o pedofilię w kościele jest antypolakiem.

Wszystko polega na tym żeby przedstawić coś w sposób szokujący, straszny, rozbudzić emocje, ukierunkować

nienawiść,
  • Odpowiedz
@rzep: akurat ta glupia redaktorka,która próbowała robić manipulację z Panią kurator oświaty woj.malopolskiego jeśli dobrze pamiętam. Ale tutaj slusznie.
  • Odpowiedz
@CreativePL:

Czyli im więcej pedofili w kościele tym ludzie bardziej jednoczą wokół kościoła wypierając fakty?

Jak można takie głupoty wymyślać i wmawiać je innym? Uspokój się.

No tak ten kto odważa się pytać o pedofilię w kościele jest antypolakiem.

Faktem niezaprzeczalnym jest wykorzystywanie przez lewicę pedofilii do niszczenia Kościoła. I tu nie chodzi o nasze podwórko tylko o wiele państw na świecie.

Przecież pedofila nie jest ani szokująca ani straszna ani
  • Odpowiedz
Faktem niezaprzeczalnym jest wykorzystywanie przez lewicę pedofilii do niszczenia Kościoła.


@pss8888: A to lewica ukrywa pedofilę w kościele czy sam kościół? Lepiej nic nie mówić i zamilczeć temat jak było to przez dziesiątki lat.

Z mojego komentarza wynika że takie akcje tylko antagonizują ludzi. Wrodzy Kościoła mają paliwo do nienawiści wobec religii a katolicy czują się atakowani przez lewicę więc się jednoczą w poparciu dla partii która głosi obronę wartości czyli
  • Odpowiedz
@CreativePL:

A to lewica ukrywa pedofilę w kościele czy sam kościół? Lepiej nic nie mówić i zamilczeć temat jak było to przez dziesiątki lat

Problem w tym że tu wszystko jest postawione do góry nogami. Jeśli chodzi o pedofilię to przecież lewica jest tym złym a Kościoła problem dotyczy w marginalny sposób. Lewica nie ma moralnego prawa do rozliczania Kościoła.

Przerzucanie odpowiedzialności za te ohydne czyny na osoby które to nagłaśniają
  • Odpowiedz
@Andreth:

Jakich "wartości"? Przyzwolenie dla molestowania dzieci to jakaś wartość?

Dobrze wiesz na jakich wartościach stoi Kościół i co jest grzechem. Krzywdzenie dzieci jest czymś niezaprzeczalnie złym i potępianym.
  • Odpowiedz
@pss8888:

Swoją drogą wkurzające jest to wieczne przejęzyczanie się dziennikarzy TVN którzy zamiast zwyczajowo powiedzieć ksiądz to mówią pan

a co, ksiądz to nie facet? xD
  • Odpowiedz
Raz piszesz że odpowiedzialność za zbrodnię ponosi ten kto ją ujawnia a drugi raz piszesz że odpowiedzialność ponosi ofiara


@pss8888: Proponuje czytać ze zrozumieniem a później odnosić się i cytować a nie robić z siebie idiotę ;)

Problem w tym że tu wszystko jest postawione do góry nogami

Nie nie jest. Księża gwałcą małe dzieci->episkopat zamiata to pod dywan. Wreszcie w Polsce rozpoczyna się dyskusja o ofiarach. A dzbany takie jak
  • Odpowiedz
@CreativePL:
ok, widzę że merytorycznie nie potrafisz. Zastosowane przez ciebie techniki manipulacji:
1. wymyślać bzdury, przypisać je adwersarzowi a potem dzielnie je obśmiewać i krytykować
2. wyzywać, prowokować i obrażać ("dzban", "idiota")
  • Odpowiedz