Wpis z mikrobloga

"Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego."

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź

Jeden z najwyższych hierarchów kościelnych w Polsce o przypadkach pedofilii w kościele i jej ukrywaniu przez kościół, ujawnionych w filmie "Nie mów nikomu."

https://streamable.com/c7msu

Czy kogoś dziwi, że w polskim kościele takie rzeczy się działy przez dziesiątki lat bezkarnie?

#neuropa #polska #kosciol #tylkoniemownikomu #wydarzenia #katolicyzm #4konserwy
rzep - "Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego."

Arcybiskup Sławoj Le...

źródło: comment_KN0j8FcQwN4Iq5Fyq5ky43awSmzrxWea.jpg

Pobierz
  • 99
@rzep: Bardzo dobrze biskup jej powiedział. Swoją drogą wkurzające jest to wieczne przejęzyczanie się dziennikarzy TVN którzy zamiast zwyczajowo powiedzieć ksiądz to mówią pan. W święta Wielkanocy oglądałem jakiś wywiad z księdzem. Ksiądz chciał radośnie i merytorycznie mówić o święcie a dziennikarz TVN uprawiał jakieś fikoły wtrącając docinki i insynuacje. Jeśli TVN myśli że takim chamstwem zniszczy Kościół to się grubo myli. Dzięki takim akcjom ludzie jeszcze bardziej jednoczą się przy
W święta Wielkanocy oglądałem jakiś wywiad z księdzem. Ksiądz chciał radośnie i merytorycznie mówić o święcie a dziennikarz TVN uprawiał jakieś fikoły wtrącając docinki i insynuacje.


@pss8888: Serio? Ja mam wrażenie, że dziennikarze TVN-u to wręcz na kolanach przeprowadzają te wywiady. Gdyby chcieli, to mogliby zrobić ten dokument,ale nie chcieli.
śli TVN myśli że takim chamstwem zniszczy Kościół to się grubo myli. Dzięki takim akcjom ludzie jeszcze bardziej jednoczą się przy Kościele


@pss8888: Czyli im więcej pedofili w kościele tym ludzie bardziej jednoczą wokół kościoła wypierając fakty?

odbiera poparcie antykatolickiej (czytaj antypolskiej) opozycj


No tak ten kto odważa się pytać o pedofilię w kościele jest antypolakiem.

Wszystko polega na tym żeby przedstawić coś w sposób szokujący, straszny, rozbudzić emocje, ukierunkować

nienawiść,
@CreativePL:

Czyli im więcej pedofili w kościele tym ludzie bardziej jednoczą wokół kościoła wypierając fakty?

Jak można takie głupoty wymyślać i wmawiać je innym? Uspokój się.

No tak ten kto odważa się pytać o pedofilię w kościele jest antypolakiem.

Faktem niezaprzeczalnym jest wykorzystywanie przez lewicę pedofilii do niszczenia Kościoła. I tu nie chodzi o nasze podwórko tylko o wiele państw na świecie.

Przecież pedofila nie jest ani szokująca ani straszna ani
Faktem niezaprzeczalnym jest wykorzystywanie przez lewicę pedofilii do niszczenia Kościoła.


@pss8888: A to lewica ukrywa pedofilę w kościele czy sam kościół? Lepiej nic nie mówić i zamilczeć temat jak było to przez dziesiątki lat.

Z mojego komentarza wynika że takie akcje tylko antagonizują ludzi. Wrodzy Kościoła mają paliwo do nienawiści wobec religii a katolicy czują się atakowani przez lewicę więc się jednoczą w poparciu dla partii która głosi obronę wartości czyli
@CreativePL:

A to lewica ukrywa pedofilę w kościele czy sam kościół? Lepiej nic nie mówić i zamilczeć temat jak było to przez dziesiątki lat

Problem w tym że tu wszystko jest postawione do góry nogami. Jeśli chodzi o pedofilię to przecież lewica jest tym złym a Kościoła problem dotyczy w marginalny sposób. Lewica nie ma moralnego prawa do rozliczania Kościoła.

Przerzucanie odpowiedzialności za te ohydne czyny na osoby które to nagłaśniają
Raz piszesz że odpowiedzialność za zbrodnię ponosi ten kto ją ujawnia a drugi raz piszesz że odpowiedzialność ponosi ofiara


@pss8888: Proponuje czytać ze zrozumieniem a później odnosić się i cytować a nie robić z siebie idiotę ;)

Problem w tym że tu wszystko jest postawione do góry nogami

Nie nie jest. Księża gwałcą małe dzieci->episkopat zamiata to pod dywan. Wreszcie w Polsce rozpoczyna się dyskusja o ofiarach. A dzbany takie jak
@CreativePL:
ok, widzę że merytorycznie nie potrafisz. Zastosowane przez ciebie techniki manipulacji:
1. wymyślać bzdury, przypisać je adwersarzowi a potem dzielnie je obśmiewać i krytykować
2. wyzywać, prowokować i obrażać ("dzban", "idiota")