Wpis z mikrobloga

Samochód do miasta w cenie dobrego roweru, czyli do 5k (na sam samochód, OC liczę osobno). Żeby mało palił, miał części do kupienia na szrocie i był (jeśli się uda) jeszcze niepełnoletni w tym roku, albo przynajmniej przed dwudziestką. Przyda się nieodrzucający wygląd, ale domyślam się, że nie będzie piękny. Coś spoza listy kickstera?
#samochody #auto #motoryzacja
  • 16
@SzubiDubiDu: @toyota98: na które silniki, waszym zdaniem, warto zwracać uwagę? Za te 5k chciałbym dostać już polift. Najchętniej liftback, żeby było pięć drzwi. Znajomy przez wiele lat jeździł E11 i nie przypominam sobie, żeby kiedyś klął na ten samochód. Sprzedawał wręcz z rozrzewnieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@statystycznie_rzecz_bioronc: @toyota98: mam drugą e11. Pierwsza 1.3 4e-fe. Pancerny silnik niestety kupiłem zaniedbaną i zardzewiałą i posypało się łożysko ale przez te 2 lata żadnych awarii. Nawet wpadłem nim do rowu i wyciągnąłem bez uszkodzeń.

1.4 vvti z gazem. Podobno nie lubi się ten silnik z LPG ale u mnie wciąż jest ok. Z awarii to alternator mi padł i prądu zabrakło pośrodku niczego. Auto ma 95 koni w małej
@statystycznie_rzecz_bioronc: (nie zdążyłem edytować)

A na co uważać biorąc E11? Sprawdzić przewody paliwowe. są stalowe i po 20 latach mogą już przeciekać. Są dziwnie powyginane i dostępne w aso. Chyba że dasz radę wyjąć i zanieść do kogoś kto to powygina ale mowie. Długa rurka i mnóstwo dziwnych zagięć