Wpis z mikrobloga

Nie widziałem żeby ktoś to już wrzucał, więc macie taką ciekawostkę:
Amerykanie zbudowali bombę ninja atakującą mieczami...serio:)
Dokładnie to zmodyfikowali znany i lubiany pocisk Hellfire, w którym ładunek wybuchowy zastąpiono sześcioma ostrzami. Te "miecze" wysuwają się tuż przed uderzeniem. Chodziło im o to by stworzyć broń do walki z terrorystami, która nie zabijała by wszystkich w okolicy celu. To typowo sytuacyjna broń - skuteczna tylko przeciwko osobom w nieopancerzonych pojazdach. Użyta bojowo podobno dwa razy. To właśnie taki pocisk zabił w Syrii w 2017 Abu al-Kair al-Masriego - jednego z przywódców Al-Qaidy.
#militaria #ciekawostki #terroryzm
Pobierz stahs - Nie widziałem żeby ktoś to już wrzucał, więc macie taką ciekawostkę:
Ameryka...
źródło: comment_D1xVuQYYJBp8oNq93q5WQuttfAzPsUcI.jpg
  • 5
@3mpty: chodzi o to, aby osoby w pojeździe "zneutralizować", ale bez ofiar w pobliżu samochodu. Jak by trafili "zwykłą" rakietą, to siła wybuchu rozwala samochód a odłamki rozchodzą w promieniu kilkudziesięciu metrów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zodiak: tyle to ja wiem, ale te "ostrza" nie maja ciąć tylko zwiększyć powierzchnię. Samo uderzenie rakietą bez ładunku wybuchowego wystarczyłoby, ale równie dobrze mogłoby się wbić w samochód np. w fotel pasażera.