Wpis z mikrobloga

@mazicz: NIN - National insurance number - z tego co pamietam od momentu zatrudnienia prawnie masz 3 miesiace na zarejestrowanie sie w tym systemie - po umowieniu sie w home office otrzymujesz date i godzine na ktora musisz przyjsc i spotkac sie z urzednikiem. Pada kilka pytan typu kiedy przyjechales, gdzie pracujesz, gdzie mieszkasz, Sprawdzaja twoj paszport, swistek od zatrudnienia, jakis rachunek potwierdzajacy gdzie mieszkasz i zalatwione. Czekasz za listem z
  • Odpowiedz
@mazicz: jeżeli chodzi o NIN, to powinieneś zawnioskować przed staraniem się o prace. W miedzyczasie możesz pracować. Ważne: do NINu potrzebujesz mieć stały adres korenspodencyjny na ok. miesiąc

Jeżeli chodzi o pierwsze konto w banku to jest padaka, potrzebujesz proof of adress czyli:
- umowę wynajmu z renomowanej agencji (nie wystarzy umowa z właścicielem)
- rachunek na swoje dane (np. np. woda lub internet stacjonarny, telefoniczny się nie liczy)
- wyciąg
  • Odpowiedz
@mazicz: każdy bank w UK przysyła co miesiąc bank statement, czyli podsumowanie miesiąca. Ja, posiadając konto w banku UK, jak chce proof of adress, to zmieniam sobie adres przez www banku i czekam na list z banku.

Słyszałem, że niektórym ludziom udaje się założyć konto, pokazując dokumenty z adresem w Wielkiej Brytanii wysłane przez polski bank. Ale sam tego nie póbowłem i nie chcę Cię wprowadzać w błąd.
  • Odpowiedz