Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy z działu #prawo i #motoryzacja

Pół roku temu kupiłem auto używane od prywatnego gościa. OC i przegląd miało na pół roku więc wrzuciłem dokumenty do szafki i olałem chodzenie po urzędach.

Teraz muszę wreszcie przerejestrować bo się kończy OC i się pojawia pytanie.

CO ZE SKARBÓWKĄ? Czy jak teraz zgłoszę kupno to mam te 14 dni na zapłatę czy ta zapłata minęła te pół roku temu?
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@SzubiDubiDu chodzi Ci o to 2% wartości auta. Musisz napisać takie pismo, to się chyba nazywa żal za czyn, w którym przyznajesz się że nie zapłaciłeś wtedy i płacisz teraz, jak Cię jeszcze nie dojechali pierwsi to powinno obyć się bez żadnej kary. Natomiast jeśli chodzi o samo OC to nie musisz przerejestrować auta żeby je wykupić, podjedź do jakiegoś ubezpieczyciela i to ogarną, tylko potrzebujesz umowy że kupiłeś
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Napisz pismo do urzędu skarbowego, że przepraszasz za spowodowane sytuacja przez swoje roztargnienie życiowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po ubezpieczenie OC zapraszam do mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: na zapłatę podatku od wzbogacenia masz 14 dni od daty nabycia pojazdu (na umowie). Na przerejestrowanie masz 30 dni od nabycia pojazdu. Ubezpieczyć możesz na siebie jeśli samochód nie jest na Ciebie zarejestrowany.
  • Odpowiedz