Wpis z mikrobloga

hej czytalem sobie na stronie gov.uk o brexit i zasadach na jakich obywatele ue moga tam mieszkac, zrozumialem to tak ze w najgorszym wypadku (hard brexit) nawet jezeli nigdy nie byles w uk wczesniej to jezeli zarejestrujesz sie (do 31grudnia 2020 bodajze) na pre-settled to mozesz mieszkac legalnie 5 lat i potem zmienic na settled, dobrze rozumiem te zasady? oprocz tego majac settled po 12msc mozna skladac papiery na obywatelstwo? #emigracja #uk
  • 16
  • Odpowiedz
@cecyl: A czytałeś to co podlinkowałeś?

Opodatkowane mają być papiery wartościowe i udziały w spółkach oraz funduszach inwestycyjnych o wartości ponad 2 mln zł.


Większości wykopków to nie dotyczy.
@1950M: Nie słuchaj pelikanów,
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: przecierz skomentowałem tak ten link. O exit tax czytałem z rok temu gdy pojawił się pomysł opodatkowania całego majątku. Widać albo się z tego wycofali albo zrobią to etapami jeżeli wygrają wybory. Wrzuć na luz bo to portal z obrazkami, wiedzę trzeba weryfikować a ja chciałem Wam tylko pokazać potencjalną przeszkodę. Poza tym to obrazuje wspaniałomyślność rządu - uwięzienie biznesów i dokładanie im podatków ( choćby te pseudo fundusze
  • Odpowiedz
choćby te pseudo fundusze socjalne w firmach chyba na emerytury


@cecyl: Jeśli piszesz o PPK to w dla przykładu w UK działa to od lat...ale Polacy wolą nic nie odkładać i potem płakać nad głodową emeryturą...co kto woli.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomislawniepelka: nie jestem expertem, ale wazne zebys przyjechal przed data(31grudnia 2020 lub30czerwca 2021) i zarejestrowal sie tam jako pre settled jezeli nie byles 5lat w uk
  • Odpowiedz